Hayat Şarkısı: 19. Bölüm Tahminleri

Hayat Şarkısı: 19. Bölüm Tahminleri
Hiç bozulmamasını istediğimiz, ancak illa ki patlak verecek olan mutlu aile tablosu
Her salı izlemelere doyamadığımız, 'nazar değer mi' diye endişelenmemize rağmen her hafta kaygılarımızı boşa çıkaran Hayat Şarkısı'nda 4. ayı doldurduk ve 19. haftayı bekliyoruz. Yayınlanan fragmanlara bakılırsa yine çok hareketli bir bölüm bizleri bekliyor. Peki fragmanda gördüklerimiz nelere alamet olabilir, buyurun konuşalım.

Ah be Hüseyin, bu hallere düşecek adam mıydın?  

Bir küçük Hüseyin-Cem meselesi

Dikkatimizi çeken ilk konu elbette ki Hüseyin-Cem meselesi. İlk bölümlerde bizlere resmedilen Hüseyin Cevher'den çok farklı bir noktadayız şu anda. O naif adam gitti, yerine fevri davranmaya başlayan, ölçüsüz bir adam geldi. Hülya'ya kızma konusunda sonuna kadar haklı olsa bile açıkçası bir yerden sonra fazla abartıyormuş gibi gelmedi de değil. Hülya'nın yaptıklarını savunmuyorum, ancak Hüseyin olayın iç yüzünü bilmeden onun hakkında "kepaze" dediği anda beni kaybetti. Çünkü Hüseyin her ne yaşanırsa yaşansın, herkes için yapıcı olmayı gözeten biriydi ve böyle bir sözü hayatta ağzına almazdı. Öte yandan Cem'in cezasını bulmasını çok isterim ancak öldürülmekten daha beterini hak ettiği de bir gerçek. Kaldı ki Hüseyin'in bu raddeye gelebilecek kadar gözü dönmüş bir hale gelmesi... Yok, sanmıyorum.

Üzüldüğüm bir diğer nokta ise Hülya ve Hüseyin arasındaki ilişkinin bozulması oldu. İmrenilesi bir dostluk ilişkileri vardı. Ancak son olaylardan (ve geçtiğimiz bölümden) sonra eski hallerine dönmeleri imkansız. Yine de Hülya'nın Hüseyin'in durumunu düşünmesini takdir ediyorum. Muhtemelen ben olsam kendi haksızlığımı unutup onu silerdim, ama Hülya tüm suçlunun kendisi olduğunun son derece farkında ve istediği en son şey de kayınbiraderinin hayatının kendi geçmişi yüzünden kararması. Gerçi son olaylardan sonra Hüseyin "kalas" değilse (ki değil) tam olarak yelkenleri suya indirmese de eskisi kadar katı davranmayı bırakacaktır.

Sizi tamamen gülerken göreceğimiz bölümler uzakta değil, yani ben öyle umuyorum.

Hülya cephesinde neler oluyor?
Fragmanda Hülya'nın Melek'e resti çektiğini de görüyoruz, ki şahsen pek beklediğim bir hareket değildi. Melek'in yaşananları Hüseyin'e anlatırken kötü bir niyet taşımadığı belliydi, orada tamamen kardeşini korumak isteyen bir abla içgüdüsüyle davrandı. Kaldı ki "Cem'i vur" diye de o söylemedi, neticede olayın sarpa sarmasına Hüseyin'in sonucunu düşünmeden davranması neden oldu. Bu yüzden illa ki bir günah keçisi bulunacaksa o Melek olmamalı. 

Öte yandan Hülya'nın yaşlı gözüyle Kerim'e "Sana yalan söylemek istemiyorum" demesi neye işaret olmalı? Aslında tahmin etmesi zor değil, Kerim olacaklardan sonra Hülya'dan illa ki Cem'e dair bir açıklama bekleyecektir. Bir anlığına aklıma okul konusunda yaptığı entrikayı çıtlatabilme ihtimali geldi, ama Hülya henüz kendini bile bile ateşe edecek kadar delirmedi. Hazır o meseleye gelmişken, üç vakte kadar Aylin'i bir kez daha göreceğimiz netleşti gibi. Durum illa ki ortaya çıkacak, bu yüzden Hülya-Mahir ikilisinin yapacağı herhangi bir plan sadece olası facianın boyutlarını azaltmaya ve bu yoldaki engelleri en aza indirmeye yönelik olabilir. 

Yani defalarca da söylendiği gibi o mutlu aile tablosu sırf bu yalandan dolayı geçici de olsa sekteye uğrayacak, bu yüzden hazırlıklı olun. Farkındaysanız "geçici olarak" diyorum, çünkü Hülya işi batırsa bile bir süre sonra yapabileceği en iyi şekilde toparladı ve Kerim de okuldaki görevine paşa paşa geri dönebilecekken ailesinin yanında kalmayı seçti. Bu yüzden bu olayın çok uzun süreceğini sanmam.

Çünkü bir Bayram Cevher plan yapmadan hareket etmez.

Bayram ve Nurgül mü? Yok, biz almayalım.
2. fragmanda Bayram'ın Nurgül'e olan bakışlarını görmemek mümkün değil. Ama bunun bir planın parçası olduğu bariz, Hülya'nın belgeleri bulmasından sonra Bayram'ın kendini bir şekilde borçlu hissettiği belli ve iki bölüm önce fark ettiğimiz gibi Bayram da bu konudan bihaber değil. Kaldı ki gerçekleri öğrense bile Hülya'ya o kadar sert çıkmayacağını söyleyip duruyoruz. Bu yüzden Filiz meselesinin detaylarını bir şekilde öğrenip karşı atağa geçmiş olması yüksek ihtimal. "Neden planı Nurgül üzerinden yaptı" diyorsanız cevap basit çünkü Filiz tamamen ablasından güç alıyor ve o olmadan elinden pek bir şey geldiği söylenemez. Eğer Nurgül oyundan çıkarsa Filiz'in yıkılması ufak bir darbeye bakar. Bu yüzden aralarında neler yaşanacağını çok merak ediyorum.

Bu arada Nurgül hakkında hala pek bir şey bilmiyoruz ve Filiz Ahmet'in de tüm yeteneğine rağmen geri planda kalması da kolay sindirilebilecek bir şey değil. O yüzden en kısa zamanda onun hayatına (ve varsa bir kırılma noktasına) dair bilgiler almamız şart, çünkü bu haliyle zorla hikayeye dahil ediliyormuş gibi bir izlenim uyandırıyor.

Bu kadar Filiz demişken, Bayan Ğ'yı iki fragmanda da görmemek iyi oldu; böyle devam.  :D

Kendilerine yapmadığını bırakmayan gelinlerini hastane koridorlarında bekleyen Cevher ailesi tatlılığı. <3

O da ne! Yoksa drama kraliçesi Zeynep yine rol mü çalıyor?
Ve değineceğimiz son madde ise Zeynep'in durumu. Gerçekleri ev ahalisine bas bas duyuracakken kendini hastane koridorlarında bulan drama kraliçesi yine çakallık peşinde mi? Bu sefer intihar olayındaki gibi dikkat çekme amacında olduğunu düşünmüyorum, ama 'Hayat Şarkısı' gibi bir diziden bahsediyorsak nelerin olup biteceği hiç belli olmaz. Sanırım evren Hülya'nın asıl yüzünün öğrenilmesini istemiyor, ya da her şey Müfit'i hapisten çıkarmak için yapılan bir plandan ibaret. Belki de söz konusu Zeynep olunca her ihtimali değerlendirmek işime geliyor. Kısacası bu kısım kapalı kutu ve ancak salı akşamı öğrenebileceğiz.

Peki sizin yeni bölüm ile ilgili tahminleriniz neler? Düşüncelerinizi merakla bekliyorum.  :) 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER