Gizem'in Hollywood ile imtihanı

Gizem'in Hollywood ile imtihanı
''Uyku Çin'de de olsa gidip uyuyunuz.'' mantığına sahip bir insan olarak güzellik uykumdan öğlen üçte Ranini tarafından uyandırıldım. ''Andy Garcia?'' mesajına ''Kurtlar Vadisi?'' diye cevap verdim. (Evet, müthiş bir iletişimimiz var.) En sonunda işin aslını, Kanal D ve Pana Film'in, Andy Garcia onuruna ortak düzenlediği daveti, anlattı ve gidip gidemeyeceğimi sordu. Uyusam mı, cevap vermesem mi, böyle bir fırsat nerden gelecek bir daha ikilemleri arasındaydım; yoo, hayır tabii ki gidebilirdim! İki gün önce Çırağan'daydım, şimdi de Ulus 29'da ekran yüzleriyle dolu bir akşam geçirecektim. Monoton hayatımdan çıkıp yaşadığım kültür şokunu anlatmaya kelimeler yetmez. ''Azcık cevval olacan canım'' dedi iç sesim.

Maksimum hızda hazırlandım, yine artışlara geçen heyecanımı sessize almaya çalıştım ve yoldayken aklımda olan düşünceler ''On iki sezonluk efsane diziden sadece bir sezonu izleseydin bari.'' teması çevresinde şekilleniyordu. Aa pardon pardon Çakır'ın ölümüne kadar izleyen o yaygın kesim arasında ben de varım! Her neyse sonuç olarak Necati Şaşmaz ve Andy Garcia dışında akşam göreceğim oyuncuların hiç birini tanımıyordum. Yaşadığım rezillikleri de birazdan anlatacağım zaten.

Manzaram şekil, önümden çekil!

Davete tam zamanında yetiştim. Kanal D ve Pana Film fazla dakiktir, yetişemesem kendimi affetmezdim. İçeri girdiğimde mekan pek kalabalık değildi, Ranini'den durumu özetleyen cümle geldi ''Kız tarafı gibi erken gidenler'' Kendime mekanın her köşesini görebilen, geniş açılı, milleti gözetlemek için ideal bir masa buldum ve Kırmızı Halı Cinayetleri yaşayan birileri var mı diye radarları açtım. Alkolün sınırsız olduğunu öğrenip içimde amuda kalkan ergeni ezip geçtim ve elitliğimden de asla ödün vermeyeceğim için bir(kaç) kadeh şaraplarını içtim.

Elbette ben! Bir yanımda Necati Şaşmaz, diğer yanımda İrfan Şahin

Neyse sansürü yemeden alkol konusunu kapatalım. Ortada Pekin Ördekleri ve sushiler de dolaşıyor, onlardan da bir güzel yedim. (Umarım karnınız toktur.) Ben böyle yiyip içerken bütün akşam İrfan Şahin'i kestim. Kestim dediysem gidip bizim siteyi tanıtmak için canım. Zincirleri kırıp yanına gittim nihayet. Bir yanıma Necati Şaşmaz'ı bir yanıma Doğan Yayın Ceo'su İrfan Şahin'i alarak fotoğrafımı da çekindim, siteyi de tanıttım. Ooh kebap! İkisi de müthiş insan bu arada. Tekrar şahin bakışlı vip masamın yanına gittim, big boss is watching you!

Vadi'nin oyuncularından Cahit Kayaoğlu ve ErhanUfak

O sırada dizi oyuncularından Selahattin Bel ile tanıştım. ''Siz ekipte ne iş yapıyorsunuz?'' soruma ''Oyuncuyum, Raskoln karakterini canlandırıyorum.'' dedi. Hadi bakalııım Gizem ile Pot Kırma Derslerine Giriş VOL1. Neyse sıcakkanlı bir insandı da diziyi hiç izlemediğimi ama bu sene mutlaka izlemeye çalışacağımı söylediğimde (valla yalan değil, izleyeceğim.) yadırgamadı. Kendi karakterinden bahsetti, bayağı seviliyormuş aslında. ''Raskoln abi hoop! Eyvallah kardeşim!'' modunda olmuş artık insanlarla. ''Seyirci seni bir anda yükseltir isterse de bir anda yok eder o yüzden çok da havalanmamak lazım'' dedi.

Raskoln ile hoş sohbetimizin ardından bir an için Andy Garcia onuruna düzenlenen davete Andy Garcia gelmeyecek sandım. Bizim muhabirler basın toplantısında adamı bayağı darlamış olsa gerek. Sonra bir hareketlilik oldu kameramanlar koşturmaya başladı ve yıldızın gelişi belli tabii canım salonun girişinde müthiş bir kalabalık oldu. Lacivert takım elbisesi, kemik çerçeveli gözlükleriyle gerçekten şık ve karizmatik bir adamdı. Yanında da bizim Necati Şaşmaz işte ya poz falan veriyor. Muhabirlerin birkaç tane sorusunu kibarca yanıtladı ama gürültüden hiçbir şey duyamadım maalesef.

Soldan say; Necati Polat'ın eşi Nagehan Kaşıkçı Şaşmaz, Polat Abimiz, Doğan Yayın Ceo'su İrfan Şahin ve Serdar Akar

Fotoğraf çekimi bittikten sonra kendisine ve Necati Şaşmaz'a ayrılan masaya gitti Andy. Diğer oyuncularla ayrı oturdular sanırım mekanın küçüklüğünden kaynaklanan bir sorun. Yanında da güvenlik görevlisi vardı, masasına geçtikten sonra fotoğraf çekimi yasaktı. Dolayısıyla selfie'mi de çekemedim. Çok yiyip içmedi Andy. Yavrucum bizim Turkish Kebapları sevmedi herhalde. Ama purosunu çıkarıp yaktığı anda ben de içimden ''yanarıım, yanarıım, ateşlere yürürüüm yanarıım''ı söylemeye başladım. İçimdeki ergeni susturamıyorum bu gibi durumlarda. Andy'de de tıpkı benim gibi etrafı gözlemleyen ve anlamaya çalışan bir hava vardı. Duyduğum kadarıyla 3-4 gün seti varmış sonra geri dönecekmiş. Davette de çok fazla durmadı. Bir saat kadar oturdu ve ayrıldı.

Bizim Raskoln abi sayesinde diğer oyuncularla da tanışmışım, onların masasına da oturmuşum da hiç haberim yok. Oyuncuları tanısam, onlara hayran olsam büyük ihtimalle çok fazla heyecanlı olurdum tanımamam benim için avantaj oldu bu gece. Dizi kadrosuna bu sezon katılan Amerika'da yaşayan ve orada Emmy ödüllü yönetmen Greg Yaitenes'in gözüne giren Özgür Teke ile sohbet etme şansını buldum. Kurtlar Vadisi gibi uzun soluklu ve başarılı bir dizide rol aldığı için çok heyecanlıydı genç oyuncu. Sete ilk gittiği gün fazla gerginmiş ama setteki herkesin sıcakkanlı ve samimi olmasından dolayı hemen abi-kardeş ortamına dahil olduğundan bahsetti. Kurtlar Vadisi setinde kapris, kompleks gibi şeyler barınmadığı için de çok mutlu olduğunu söyledi.

Kadıngüzel, kabul edelim.

Ben oyuncularla sohbet ederken bir yandan telefonuma düşen tweetlere bakıyorum. ''Çiğdem Batur nerede, Çiğdem Batur yok mu?'' diye bir sürü mention geldi. Valla görsem de tanıyamamışımdır diye düşündüm ve güldüm kendime. Sonra hemen google'ladım ve çaktım durumu. Senarist Murat Koca ile sohbet ediyordu ben de fırsatçı golcü özelliğimi konuşturarak yanlarına gittim. Murat Bey ile daha önce tanışmıştık, Çiğdem Batur ile konuşmama, siteyi tanıtmama ve fotoğrafını çekmeme yardımcı oldu sağolsun.

İlk sezondan beri bir daha hiç Kurtlar Vadisi izlemeyen biri olarak Murat Koca'ya ''Bu sezonu anlayabilmemiz için diğer tüm sezonları izlememiz gerekiyor mu?'' diye sordum. O da ''Tamamen kavrayabilmek için gerekli tabii ama sonuçta bizim sahnelerimiz hem sürükleyici hem de yazmış olmak için yazdığımız sahneler değil, hepsinin izlenebilirlik oranı yüksek bu yüzden televizyon karşısına geçip bu sezon izlemeye başlasan mutlaka bir yerden hikayeyi yakalarsın ve keyif alırsın'' yorumunu yaptı. Bu sözlerden sonra izleyebileceğimi düşündüm. Bu gece o kadar müthiş insanlarla tanışmıştım ki onların oyunculuğunu gerçekten merak edip, izlemek için sabırsızlanan bir hale geldim. O zaman ne diyelim;11 Eylül Kurtlar Vadisi'ne hayırlı olsun!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER