Altın Küre Ödülleri’nde Twitter’da Leonardo DiCaprio ile Lady Gaga rüzgarı esti!

Altın Küre Ödülleri’nde Twitter’da Leonardo DiCaprio ile Lady Gaga rüzgarı esti!
Bu yıl 73.’sü düzenlenen Altın Küre Ödülleri, ABD’de törenle sahiplerini bulurken kırmızı halıdaki giysilerden ödüllere kadar her an Twitter üzerinden izlendi. Ünlü isimlerin sahne arkası görüntüleri ve hayranların tepkileri canlı yayını daha da renklendirdi. Ödül töreninden 3 saat önce başlayan tweet’ler törenin sona ermesiyle birlikte Dünya çapında 4.4 milyona ulaştı. Twitter ayrıca #SmartGirlsAsk kampanyasıyla ünlülere soru sorulmasını sağlarken Periscope yayınıyla da her zamankinden çok daha fazla imkan ve fırsat sundu.

Ricky Gervais’in sunucu olduğu şov hafızalarda yer eden anlar yaşattı. Twitter’da damga vuran anlar şöyle:

1. Lady Gaga, Amerikan Horror Story: Hotel dizisindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.
2. Leonardo DiCaprio, The Revenant (Diriliş) filmindeki performansıyla Drama filmleri dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.
3. Drama dalında Mr. Robot En İyi Dizi seçildi.

Yıldızlar sahnede, sahne arkasında ve seyirciler arasında parlarken, içlerinde en çok dikkat çekenler şunlar oldu:

1. Lady Gaga
2. Jennifer Lawrence
3. Leonardo DiCaprio 

Şov başlamadan önce Twitter’da moda tartışmaları dönmeye başlamıştı. Kırmızı halının en çok konuşulan isimleri ise şu 3 isim oldu:

1. Lady Gaga
2. Jennifer Lawrence
3. Katy Perry

Twitter üzerinden “Akıllı Kızlar” soru sordu

Twitter yapıcı bir dialog kurmak açısından yıldızların katıldığı, Altın Küre ödülleri ve Amy Poehler’ın Smart Girls Ask’in (Akıllı Kızlar Soruyor) başlattığı #SmartGirlsAsk soru cevap kampanyasını yürüttü.

Periscope da yaptığı yayınlarla hayranları ve izleyenleri kanepelerinden kırmızı halıya oradan Beverly Hilton basın odasına taşıyarak tüm olan bitene şahit olmalarını sağladı:Bunların yanı sıra, Twitter Moments gecenin önemli noktalarını yakalamak için çok iyi bir yol. Embedded olarak tekrardan izleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz Hollywood’un altın gecesine sizleri tekrar taşıyacak “Anlardan” (Moment) bazıları:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER