You: Herkes takip edilmeyi istemez

You: Herkes takip edilmeyi istemez
Tanıdığımız veya tanımadığımız insanlarla ilgili bilgilere çok (ama çok) rahatlıkla ulaşabildiğimiz bir devirdeyiz. Sadece kişilerin rahat bir şekilde sosyal medyada hayatını paylaşması nedeniyle değil, aynı zamanda teknolojinin sağladığı imkanlarla da bu mümkün olabiliyor. Bu durum da kişiler arası ilişkileri başka boyutlara taşıyor.

Lifetime kanalı bundan yola çıkan ve 9 Eylül'de ilk bölümüyle ekrana gelen "You" isimli yeni bir diziyle tanıştırdı. Dizi, ülkemizde Epsilon Yayınları’nın "Sen" ismiyle yayınladığı Caroline Kepnes’in aynı isimli kitabından uyarlandı. Sezonu 10 bölüm sürecek drama başlamadan ikinci sezon onayını da aldı.

You, 21. yüzyılda yaşanan takıntılı bir aşk hikayesi üzerine kurulu. Bir kitapçıda çalışan Joe, alışverişe gelen Guinevere'le tanıştığında ondan etkileniyor. Bir üniversitede profesör asistanlığı yapan Guinevere, hayatının önemli bir kısmını sosyal medyadan paylaşan insanlardan. Arasının sorunlu olduğu bir erkek arkadaşı, birkaç yakın arkadaşı ve imkanı pek olmasa da lüks yaşamaya çalıştığı bir hayatı var.

Joe da etkilendiği bu kadını araştırmaya ve paylaştıklarını yorumlamaya başladıkça onu takıntı haline getirmeye, etrafında dolanmaya, gerektiğinde çevredeki engellere müdahale etmeye bile başlıyor. You'nun göze çarpan noktalarından birisi de Joe'nun etrafında olanları  dış ses eşliğinde değerlendirdiğini duymamız.

Sadece Guinevere değil, kitapçı, kitaplar, en yakın arkadaşı konumundaki komşu çocuğuyla olan sohbetleri falan da buna dahil. Hattailk bölüm boyunca zaman zaman öyle güzel konuştu ki neredeyse başta özel hayatın gizliliği olmak üzere geçtiği bilmem kaç tane çizgiyi boşverip hak verecektim kendisine.

Gossip Girl dizisini izleyenler Dan Humprey'in kim olduğunu iyi biliyorlardır. İşte Joe için onun takıntılı stalker versiyonu denebilir. Üstüne bir-iki tutam psikopatlık de eklenmiş tabii. Bu nedenle Penn Badgley'in seçilmesi hiç sürpriz olmadı. Orada oynadığını burada devam ediyor sanki ve bu gayet iyi bir durum. You'nun kadrosunda Guinevere rolüyle Elziabeth Lail, yakın arkadaşı Peach rolünde Pretty Little Liars'tan bilinen Shay Mitchell, Lou Taylor Pucci, Nicole Kang, Zach Cherry ve John Stamos gibi isimler de yer alıyor.

İlk bölümünü gayet beğendiğim You'da Joe'yu mu yoksa dizinin kendisini mi daha çok beğendim pek bilmiyorum ama umarım devamında da ilk bölümünde olduğu gibi izleyiciyi süreklemeyi başarır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER