Aşk Laftan Anlamaz: Bir aşk, bir de hayat

Aşk Laftan Anlamaz: Bir aşk, bir de hayat
Ben seni çok sevdim Hayat. Öyle alelade bir sevmek değil bak bu. Hakikaten sevdim. Hele ki o ciddiyetinin trajediye dökülüşü.. Müptelan oldum, ne yalan söyleyeyim. Herkese baş kaldırışın ama babana itiraz edemeyişine kadar sevdim. Öyle alışılmış 'ben istediğimi yaparım' tutumu yoktu sende. Kabullenişe karşı koymak vardı. Ben seni çok sevdim. 

Böyle dan dun girmeyi seviyorum biliyorsunuz. Lafı dolandırmak pek işime de gelmiyor. Ekranın ihtiyacı var böyle yapımlara. Has karakterlere, taze yüzlere. Bir çok yeni yüz gördüm bu akşam. Gördüğümden pek de memnun kaldım açıkçası. Senaryonun diriliğini sevdim. Ama bazı kısımların boşluklarını da çabucak fark ettim. Yeni iş, toy iş. Ama güzel iş. Ailecek hayran kaldık, bağrımıza bastık. 

Suna.. Babandan nasıl bıktığını az çok anlamış oldum. Ama bakışlarının arkasına aldığın o ezici tutumundan da bir hayli yıldım. Eğri oturup doğru konuşalım şimdi. Yolumuz uzun. Senin yolunu bilemeyeceğim ama. 

İki kardeşin hayatını izlemiş olduk. Aslında ikisi de bağlılıklarından memnun iki zıt kardeş. Ama ortada bir anne var ki.. Vay anasını sayın seyirciler. Olmaz olsun öyle anne. İleride çok karıştırır orayı burayı haberiniz olsun. Ne tonton bir babaanne vardı öyle ortada. Çok sevdim ben teyzemi vallahi. Uzaktan direktörlüğünü yapıyor lafını sokuşturmayı da ihmal etmiyor. Tam benim kafadan olduğu içindir muhtemelen kanım kaynadı kendisine. 

Ve bizim büyük mirasçımız babamız. İki oğlunu sınamayı düşündü ama neler neler değiştirir bu sınama bilemedim şimdi. Hayat'la küçük kardeşimizin tanıştığı konuştuğu an ürküttü beni. O playboy iş için kolları sıvarsa sadece Hayat için sıvar. Bu da ileri görüşümdür. Umarım yanılırım. İki kardeşin kavgası şimdiden yoruyor beni. Ama izlemesi de keyifli olur ne yalan söyleyeyim. 

Ve sıra sende Murat. Sevdim seni. Epeyce hemde. Sert tutuşunu gölgelendirdiğin bakışlarınla neleri başarırsın bir bilsen. İşine olan odağın ama karakterinde barındırdığın 'ben sizi çoktan gördüm geçirdim' havaların çok etkiledi beni. Şaka yapmıyorum. Valla!

Fragman bölüm sonrasında verildi. Gördük ki senaryo ortada aslında var olup olmayan karakter üzerinden dönmeyecek. Bu bambaşka cezbetti. Seyirciye çok daha farklı şeylerin vaat edilecek olması bir hayli de ferahlattı içimi. Daha bir merakla doldum. Daha da bağlandım. Ben çoktan gelecek bölüme odaklandım. Aşkınız laftan anlamasın ama sizi de çok yormasın. Görüşmek üzere..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER