Altın Palmiye ödüllü ''Kış Uykusu'' Tv'de ilk kez Star Tv'de!

Altın Palmiye ödüllü ''Kış Uykusu'' Tv'de ilk kez Star Tv'de!
Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği, Türk sinemasının yurtdışında en prestijli ödülleri kazanmış yönetmeni Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği  Kış Uykusu'nda; Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Nejat İşler gibi yıldız isimler yer alıyor.
 
Film, eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın'ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, adeta bir kış uykusuna yatmış gibi görünen ıssız bir mekanda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve düşe kalka sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor. Karı-koca ve kardeşlik bağları da dahil her türlü insan ilişkisinin, çaresizlik, hayal kırıklığı, önyargılar ve çıkışsızlıkla mühürlenmiş olan o ağır kapısını aralıyor.
 
Konusu: Aydın, emekli bir tiyatrocudur; oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya'ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri döner. Aydın o günden sonra başlayan kış uykusu bu gözlerden ırak otelin içerisindeki gündelikleriyle, kah yerel bir gazeteye köşe yazıları yazarak kah her zaman niyetlendiği ancak bir türlü başlayamadığı tiyatro tarihi kitabını yazmayı düşünerek geçer. Tüm bu süreçte hayatında iki kadın vardır: Kendisine her anlamda uzak ve soğuk davranan genç karısı Nihal ve boşandıktan sonra yanlarına taşınan kız kardeşi Necla... Kışın bastırması ve artan kar yağışı bu küçük taşrada en çok Aydın'ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder...

''Kış Uykusu'' 29 Kasım Pazar günü saat: 23:30'da Tv'de ilk kez Star Tv'de!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER