Gerçek Cinayet Hikayeleri, Aylan Kurdi’nin anısına TRT Belgesel’de!

Gerçek Cinayet Hikayeleri, Aylan Kurdi’nin anısına TRT Belgesel’de!
Yönetmenliğini ve yapımcılığını Hakan Kerim Karademir’in üstlendiği, proje tasarımını Onur Özcan’ın yaptığı “Gerçek Cinayet Hikayeleri” 5.bölümü; 2 Eylül 2015'te ailesi ile birlikte Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın İstanköy adasına botla geçmeye çalışırken annesi ve kardeşi ile birlikte boğularak hayatını kaybeden Aylan Kurdi’nin anısına çekildi.

“Gerçek Cinayet Hikayeleri” TRT Belgesel’de yayınlanan Türkiye’de yapılmış ilk polisiye docu-drama olma özelliği taşıyor. Proje; belgesel ve dramanın iç içe geçtiği ve adından da anlaşılacağı üzere gerçek hikayelerden yola çıkılarak hazırlanıyor.

Belgesel dizi bu bölümü ile hem Aylan Kurdi ve ondan sonra Ege Denizi’nde hayatını kaybeden 70’den fazla çocuğa hem de zayıflamak için canından olan insanlara dikkat çekmeyi hedefliyor.

Bölümü çekmeden önce konuyla ilgili birçok araştırma yaptığını söyleyen projenin yapımcısı Hakan Kerim Karademir; “Türkiye’de zayıflama ilaçlarından ölen insan sayısı gün geçtikçe artmakta bildiğiniz üzere. Bu bilinçsizce kullanım ve yanlış ilaç tüketimi bu tür hapların ölümle sonuçlanmasına yol açıp birçok can alıyor. Zayıflama haplarının ve zayıflama çaylarının fiziksel zarar dışında psikolojik çöküş yaratma ve kişide saplantı haline gelme durumu da var. Ben de senaryoyu elime aldığımda Edanur’u okurken aklıma Aylan Kurdi geldi ve iki çocuğun farklı koşullarda yaşadıkları sonu simgesel ve hatthatta başka bir sorunu da vurgulayarak ele almak istedim.” diye konuştu.

Hakan Kerim Karademir’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Trt Belgesel’de yayınlanan Gerçek Cinayet Hikayeleri’nin Aylan Kurdi’nin anısına çekilen bölümü 24 kasım Salı akşamı saat 22.50’de izleyici ile buluşuyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER