İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem'deki Aslan'ın hikâyesi!

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem'deki Aslan'ın hikâyesi!
Daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış olan ve animasyonlar arasında, en zor olarak bilinen hayvan animasyonu DIGIFLAME ekibi tarafından KÖSEM dizisi için yapıldı. Dünya çapında en bilinen örneği, birçok dalda Oscar ödüllü ‘Life of Pi’ filmi için tamamen bilgisayar ortamında hazırlanan kaplana rakip Türkiye’den geldi!

Aslanı yapma görevini, 2001 yılından bu yana başta ‘Muhteşem Yüzyıl’ olmak üzere birçok dizi ve sinema filminin görsel efekt ve animasyonlarını hazırlayan DIGIFLAME üstlendi.

Çalışanlar gerçeğe en yakın aslan animasyonu yapabilmek için Küba, Moskova ve Kazakistan’a giderek oradaki aslanların görüntü referanslarını aldılar! Modellenen aslanda gerçek bir aslandaki tüm kemikler, kaslar, dişler birebir yerleştirildi! Tüyleri ve yelesi ise neredeyse gerçek bir aslanınki gibi! Aslanın çok yakın planları da kullanıldığı için ağzının içi bile modellendi! 

DIGIFLAME'in hem aslan, hem de dönemin İstanbul'unu nasıl yaratığını bu linkten izleyebilirsiniz:


Fotoğraf galerisi için TIKLAYINIZ!


BİR BÖLÜM İÇİN 6 AY ÇALIŞTILAR!
"Muhteşem Yüzyıl Kösem" dizisinin 1. Bölümündeki tüm animasyon ve görsel efekt çalışmaları için toplam 45 kişilik ekip, ön hazırlıklar dahil olmak üzere 6 ay çalıştı. Efekt uygulanan 450 plan için toplam 1200 işlemcili render farm'da* 40.000 saat üzerinde bir süre ile renderlar* yapıldı. 

*Render: Bilgisayarda yapılmış bir modelin veya işin bir program aracılığıyla işlenip son haline getirilmesi.
*Render Farm: Çok sayıda bilgisayarın bir arada oluşturduğu süper güçlü ve hızlı sistemin adı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER