Kara Sevda'nın Ozan'ı Barış Alpaykut'un gizli yeteneği ne?

Kara Sevda'nın Ozan'ı Barış Alpaykut'un gizli yeteneği ne?
Kara Sevda dizisinde; Neslihan Atagül'ün hayat verdiği Nihan karakterinin ikiz kardeşini canlandıran genç oyuncu Barış Alpaykut'un gizli bir yeteneği ortaya çıktı.
 
Dizide; çocukluğundan beri yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hayatını idare etmekte zorlanan Ozan karakterini canlandıran oyuncu, yıllardır Japonya orijinli Samuray eğitimi alıyor. 15 yıldır Türkiye'de özel bir eğitim kurumunda Japon savaş sanatları konusunda uzmanlaşan Alpaykut, aynı zamanda Japonya'daki 600 yıllık özel Samuray okulunun az sayıdaki yabancı öğrencisinden biri. Uzun dönem aldığı eğitimler ardından samuray seviyesine ulaşan Alpaykut, bu sanatının oyunculuğuna da katkısı olduğunu belirtiyor.


 
Genç oyuncu yaşadığı deneyimi şu şekilde anlatıyor."Savaş sanatının; Kick boks, boks veya ring dövüşleriyle karıştırılmamasına dikkat çekmek istiyorum. Benim aldığım eğitimin temelinde hayatta kalmak olduğu kadar estetik bir kaygı da var. Savaş sanatını ayrıştıran en temel faktör, asla darbe yememeye odaklanmaktır. Tıpkı savaşta olduğu gibi, Darbe demek, ölüm demektir."

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER