Tv’de maç keyfi dizileri solladı!

Tv’de maç keyfi dizileri solladı!
Ekranda her ne kadar dizi hegemonyası olsa da, açık kanalda maç yayınlandığında reytingler, kumandanın erkeklere geçtiğini gösteriyor. Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre, bu sezon yayınlanan Galatasaray, Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın Avrupa kupalarında oynadığı maçların o geceye damga vurduğu belirlendi. Üç takımımızın oynadığı maçlar reytinglerde günün yerli dizilerine ortalama 2,5 – 3 puan fark atıp zirvede yer alırken, yazılı basında da bu maçların 450’e yakın haberle gündeme geldiği tespit edildi.

Interpress’in yaptığı araştırmada, açık kanalda perşembe akşamı yayınlanan Fenerbahçe - Ajax maçı totalde 9,98 reyting alırken, aynı gün yayınlanan ekran klasiği “Kurtlar Vadisi Pusu” totalde 6,33 reytingde, kadınların çok sevdiği “İnadına Aşk” dizisi ise totalde 4,66 reytingde kaldılar.

Geçtiğimiz salı akşamı yine açık kanaldan yayınlanan Benfica – Galatasaray maçı da totalde 11,48 reyting alarak birinci olurken, bu sezonun reytingleri alt üst eden yeni dizisi “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ise 8,69 reyting alarak ikinci sırada kaldı. Perşembe akşamları yayınlanan dizilerin belalısı olan UEFA kupası maçlarının açık kanaldan yayınlandığında reytinglerde yine önde çıktığı görülüyor. Bunun son örneği erken saatte yayınlanmasına rağmen 7,54 reyting alan Beşiktaş - Lokomotif Moskova maçı olurken, “Kurtlar Vadisi Pusu” ancak 7,01 reyting alabildi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER