Sivas filminin küçük yıldızı Doğan İzci'ye Asian World Film Festivali'nden ödül!

Sivas filminin küçük yıldızı Doğan İzci'ye Asian World Film Festivali'nden ödül!

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği ilk filmi “Sivas”; başarılarını katlayarak ve ödüllerine yenilerini katarak yolcuğuna devam ediyor! Los Angeles’ta düzenlenen Asian World Film Festivali Ana Yarışma bölümünde yarışan “Sivas”ın; minik başrol oyuncusu Doğan İzci, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

İlk filminde yakaladığı başarıyla sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği “Sivas”ın; 26 Ekim-2 Kasım 2015 tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenen Asian World Film Festivali kapsamında gerçekleşen ilk gösterimi oldukça yoğun ilgi gördü. Filmin ikinci gösteriminde ise salon tamamen dolarken, her iki gösterim sonrasında düzenlenen söyleşilerde Kaan Müjdeci,  seyircilerin sorularını yanıtladı.
 
Asian World Film Festivali’nin 2 Kasım Pazartesi akşamı gerçekleşen kapanış töreninde “Sivas” filmine; “Aslan” karakterini canlandıran küçük başrol oyuncusu Doğan İzci için Jüri Özel Ödülü takdim edildi. Jüri, ödülün gerekçesini; “Doğan İzci tarafından canlandırılan 11 yaşındaki Aslan karakteri dikkate değer. Film, yönetmenin tercihi olarak şiddetli bir geleneği belgeselvari bir yaklaşımla ele alıyor.” şeklinde açıkladı.
 
Aynı zamanda 88. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı olan “Sivas”, ABD’deki festival yolculuğuna; 5-9 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen Seattle Türk Filmleri Festivali ile devam ediyor. “Sivas”ın festival kapsamında 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek gösteriminin ardından; yönetmen ve basın danışmanının katılımıyla bir soru-cevap oturumu yapılacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER