Romeo ve Juliet; izleyenleri bir kez daha büyüledi!

Romeo ve Juliet; izleyenleri bir kez daha büyüledi!

IEG Live organizasyonu ve Toshiba sponsorluğunda Zorlu PSM’ de sahnelenen “aşkın ve ihtirasın ölümsüz hikayesi” Romeo ve Juliet; izleyenleri bir kez daha büyüledi.

William Shakespeare’in yüzyıllardır değerini ve güncelliğini koruyan başyapıtlarından biri olan “Romeo Juliet” müzikali, yoğun istek üzerine İstanbullularla yeniden buluştu. 3 - 8 Kasım 2015 tarihleri arasında sadece 8 gösteriyle Zorlu PSM’de sahne alacak. Romeo ve Juliet’in 3 Kasım’daki ilk performansı büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

İtalyan David Zard’ın modern yorumu ve 3 boyutlu dijital sahne düzenlemesi, Giuliano Peparini’nin özgün rejisi, Gérard Presgurvic’in besteleri ve Vincenzo Incenzo’nun sözleri ile hayat bulan müzikal izleyenleri bir kez daha hayran bıraktı. Ölümsüz aşka adanmış bir ilahi olarak tanımlanan Romeo Juliet müzikaline iş, cemiyet ve sanat dünyası yoğun ilgi gösterdi.

Dev Prodüksiyon Romeo Juliet

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri; müziği, sözleri, kusursuz koreografisi ve yönetmenliği ile “güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendiriliyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı oyunun sahne arkasında 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor. 13 tır dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelen Romeo Juliet, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyüledi.

8 Kasım tarihine kadar Zorlu PSM ‘de sergilenecek bu dev gösteri için son biletler Biletix’te..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER