SineBU, Ekim Ayı’nda yepyeni filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor!

SineBU, Ekim Ayı’nda yepyeni filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor!
Öğrencilerin okula dönmesiyle birlikte SineBU da sinemaseverleri 4 yeni filmle karşılıyor. Zeki Demirkubuz’un merakla beklenen yeni filmi Bulantı’dan, Amy Winehouse’un hayatından kesitler aktaran Amy’e, Ekim ayında da SineBU’da sinemaseverlere özel filmler gösterime giriyor. Gamze Ergüven tarafından yönetilen ve Fransa’nın Oscar adayı olan Mustang’da Ekim ayında SineBu’da!

Sadece Boğaziçi Üniversitesi mensupları ve öğrencilerine değil tüm İstanbul halkına açık bir sinema olan SineBu, Ekim ayında festival tadında bir program sunuyor. Kampüs içinde sinemanın en iyi örneklerinin izlenebileceği SineBU’da Ekim ayı boyunca dört film seyredilebilecek.

Zeki Demirkubuz 3 yıllık bir aradan sonra yeni filmi ‘’Bulantı’’yla sinemaseverlerle buluşuyor. Kariyerinin 10. filmini gösterime sokmaya hazırlanan Zeki Demirkubuz’un yeni filmi Bulantı’da Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu gibi isimlerin yanı sıra ünlü yönetmenin kendisi de rol alıyor.

Fransa prodüksiyonu olan fakat yönetmeni ve hikayesinden ötürü Türkiye’de de merakla beklenen Fransa’nın Oscar aday filmi Mustang da bu ay SineBU’da gösterime giriyor. Daha önce Fransa’da çektiği kısa filmlerle tanınan Gamze Ergüven, ilk uzun metraj filmi Mustang ile bir başkaldırı öyküsünü beyaz perdeye taşıyor. Ergüven, kamerasını Karadeniz’in bir sahil kasabasına çeviriyor ve yaşları birbirinden farklı beş kız kardeşin öykülerini anlatıyor. Filmde babaanneleri ve amcaları tarafından büyütülen beş kızın gözünden muhafazakâr Türkiye’nin sosyal gerçekliğine tanık olunuyor. Mustang, Cannes’da “Europa Cinemas Label” ödülünü, Odesa’da “Büyük Ödül”ü ve “En İyi Yönetmen” ödülünü, Saraybosna’da “En İyi Film” ve filmin beş genç oyuncusuna birden verilen “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü ve Batum’da yine beş oyuncunun paylaştığı “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

Ülkemizde merakla beklenen AMY belgeseli, Ekim ayında SineBU izleyicileriyle buluşuyor. BAFTA ödüllü yönetmen Asif Kapadia tarafından çekilen film, 6 Grammy ödüllü Amy Winehouse’un ilişkilerini, medya ile sürdürdüğü savaşı, herkese ilham kaynağı olan müziğini, ilk kez yayınlanacak şarkılarını ve görüntülerini de içeriyor.

45. Yılını dolduran bir evliliğin değişen dengelerini konu edinen 45 Years filmi sakin fakat tansiyonu artan yapısıyla sinemaseverleri Ekim ayında SineBu’da bekliyor. Yönetmenliğini Andrew Haigh’in üstlendiği filmin başrol oyuncuları 2015 Venedik’de En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER