Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali başlıyor!

Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali başlıyor!

İstanbul’un cazibe merkezi Akasya Acıbadem, dünya çapında etkinliklerle fark yaratmaya devam ediyor. Dünyanın ünlü kukla ustaları, ekim ayı boyunca her hafta sonu birbirinden keyifli gösterilerle Akasya Acıbadem misafirleriyle buluşacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü kukla ustalarının katılımıyla düzenlenen “Kukla Tiyatrosu Festivali” yarın Akasya Acıbadem’de başlıyor. Kukla Tiyatrosu Festivali’nin ilk konuğu Polonya’nın ünlü grubu ekibi Theatr Nemno. Yönetmen ve kukla tasarımcısı Henryk Hryniewicki tarafından bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan gösteriyi, sadece çocuklar değil her yaş grubundan büyükler de keyifli izleyecek.

Hryniewicki, gösteri boyunca “fesat bir palyaço, muzip bir akrobat, utangaç balerin, uçmayı hayal eden hassas kız, gizemli Poor ve üzgün Pierrot” gibi kahramanlarını kendisiyle işbirliği yapmaya ikna etmeye çalışacak.

Theatr Nemno’nun gösterisi 3 Ekim Cumartesi ve 4 Ekim Pazar günleri saat 13.00 ve 17.00’de iki seans olmak üzere Akasya Acıbadem’de sahnelenecek.

Kukla Tiyatrosu Festivali kapsamında, 10-11 Ekim’de İspanya’dan Marionetarium Herta Frankel, 17-18 Ekim’de Bulgaristan’dan State Puppet Theatre Varna ve 24-25 Ekim’de Türkiye’den Kuklita ekipleri Akasya Acıbadem misafirleri ile buluşacak. Ekim ayı boyunca her hafta sonu devam edecek bu keyifli gösteriler ücretsiz olarak izlenebilecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER