Paul Thomas Anderson'ın yeni filmi "Junun" dünya prömiyeri MUBI'de yapılıyor

Paul Thomas Anderson'ın yeni filmi
JUNUN, Radiohead’in gitaristi Jonny Greenwood ile İsrailli müzisyen, besteci ve şair Shye Ben Tzur’un Hindistan’da yerel müzisyenlerle beraber yaptıkları albüm kaydına tanıklık ediyor.


Paul Thomas Anderson’nın yeni filmi JUNUN 8 Ekim’de New York Film Festivali’ndeki galasının hemen ardından, 9 Ekim’den itibaren tüm dünyada sadece MUBI’de gösterilecek. Bu senenin başlarında usta yönetmen Paul Thomas Anderson (Gizli Kusur, Kan Dökülecek, The Master, Manolya, Ateşli Geceler), filmlerinin müziklerine imza atan yakın arkadaşı Jonny Greenwood (Radiohead) ve Shye Ben Tzur’un Kuzey Batı Hindistan’da bulunan Racastan’a yaptıkları yolculuğa katıldı. Burada Jodhpur Mihracesi tarafından ağırlandılar.

Hedef, 15. yüzyıldan kalma Mehrangarh Kalesi’nde, Radiohead’ın yapımcısı Nigel Godrich’ın yardımlarıyla, Greenwood ve Hindistan’ın dört bir yanından değerli müzisyenlerin katılımıyla, Ben Tzur’un Kasım ayında Nonesuch’tan çıkacak albümü için çalışmaktı. Grubun kalenin içinde kurulan geçici stüdyoda geçirdikleri üç hafta boyunca ortaya çıkan iş birliği, JUNUN albümüne ve filmine dönüştü. (“junoon”un alternatif yazımı; Arapça, Farsça, Urduca ve Hintçe’de cinnet ya da aşkın deliliği anlamında.) Bu sanat yoldaşlığının meyvesi, hayal gücünüzü harekete geçirecek, göze, kulağa ve duygulara hitap eden eşsiz bir deneyim sunuyor.

MUBI’nin kurucusu ve CEO’su Efe Çakarel bu özel anlaşma hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “MUBI’nin kuruluş amaçlarından biri de Paul Thomas Anderson gibi usta yönetmenlere JUNUN gibi son derece kendine has filmlerinin prömiyerini yapabilecekleri bir platform sağlamaktı. Bugün bu noktada olmak yalnızca bir gurur ve önemli bir dönüm noktası değil, aynı zamanda en başta hayalini kurduklarımızın gerçekleşiyor olması anlamına geliyor.”

Paul Thomas Anderson ise şunları söylüyor: “MUBI’nin büyük hayranlarıyız, bu yüzden yaptıkları şeyin bir parçası olmak istedik. Umuyorum ki insanlar Jonny ve Shye tarafından yapılan müzikle birlikte, film izleyebilecekleri harika bir platform keşfedecekler.”

MUBI Hakkında
MUBI, film seçkisi kavramını özenle seçilmiş, hazine değerinde 30 film sunarak bir sonraki aşamaya taşıyan online bir sinema platformu.
Her gece yeni bir film gösterime girerken gösterim süresi dolan bir diğer film listeden düşüyor. Her bir filmi izlemek için 30 gün gibi ideal bir süre bulunuyor. Film seçimindeki kalite, abonenin başyapıtların yanında daha önce hiç duymadığı filmleri de izleyeceği karşılıklı bir güven ilişkisini beraberinde getiriyor. MUBI’nin felsefesi sınırsız film alternatifindense kaliteli bir seçki üzerine kurulu. MUBI herkesin aramak zorunda kalmadan harika filmler izleme hakkı olduğuna inanıyor ve 200’den fazla ülkede abonelerine her gün kült, klasik, bağımsız ve ödüllü filmler sunuyor.

MUBI, Cannes Film Festivali’ndeki gösteriminin hemen ardından Arabian Nights’ın sinema perdesi için ticari gösterim haklarını aldı ve şimdi de Paul Thomas Anderson’un JUNUN filminin dünya prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. MUBI aboneliğinde aylık 10.99 TL ve yıllık 84.99 TL olmak üzere iki ayrı ödeme seçeneği bulunuyor. Web, iPad, iPhone, Android, PlayStation, Amazon Fire TV ve Samsung Smart TV’ler ve internet bağlantılı diğer cihazlar üzerinden film izlenebiliyor. Mobil uygulamalarla harika filmleri istediğiniz yere götürebiliyor, hatta çevrimdışı izlemek üzere indirebiliyorsunuz. MUBI 2007 yılında Efe Çakarel tarafından kuruldu ve Londra, San Francisco, New York, Berlin, İstanbul ve Meksiko’da ofisleri bulunmaktadır
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER