Tv’de yılbaşından bu yana 18 bin saati aşkın reklam izledik

Tv’de yılbaşından bu yana 18 bin saati aşkın reklam izledik
Ocak ayından bu yana ekranda yayınlanan reklamların toplam 18 bin saati aştığı ortaya çıktı. Interpress’in grup şirketi Nar Ajans’ın, 1 Ocak – 31 Temmuz tarihleri arasında, 48 kanalda yayınlanan ve tüm reklam türlerini kapsayan araştırmasına göre, geride kalan yedi ay boyunca ekranda toplam 18.876 saat reklam ve 3.009.804 adet reklam spotu yayınlandığı tespit edildi.

Aktüel kanallarda ATV zirvede

Nar Ajans’ın aynı araştırmasında, 2015 yılında geçen yedi aylık sürede ekranda yayınlanan reklam süresi içinden, aktüel kanalları arasında toplam 927 saat ile en çok ATV’nin pay aldığı ortaya çıktı. İkinci sırada 917 saatle Kanal D, üçüncü sırada ise 913 saat ile Show TV’nin yer aldığı belirlendi. Star TV ve Kanaltürk’te ilk üç sırayı yakından takip eden diğer aktüel kanallar oldurken, ilk on sıra içinde yer alan diğer kanalların Fox TV, TV 8, Kanal 7, STV ve TV Net’in olduğu da saptandı.

NTV Tematik kanallar içinde ilk sırada

2015 yılında Ocak ayından bu yana televizyonda yayınlanan reklamların Nar Ajans tarafından yapılan incelemesinde, tematik kanallar içinde ise toplam 598 saat ile NTV en çok reklam yayınlanan kanal olduğu ortaya çıktı. İkinci sırada 540 saat ile CNN Türk yer alırken, CNBC-E’de toplam 487 saatle üçüncü sırayı aldı. A Haber ve Haber Türk’te 443 ve 423 saat reklam yayını ile ilk beş sıra içinde kendilerine yer buldular.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER