Kod adı Cesaret olan Meryem Uzerli- Murat Yıldırım projesinde neler oluyor?

Kod adı Cesaret olan Meryem Uzerli- Murat Yıldırım projesinde neler oluyor?
Kaderimin Yazıldığı Gün'ün yapımcısı olarak sektöre giriş yapan O3 Medya, bilindiği üzere son günlerde adından en çok bahsedilen yapım şirketi oldu. Türk dizi dünyasının AList oyuncuları ile çok konuşulan ama konfirme edilmeyen rekor ücretlerle ön anlaşmalar yapan yapım şirketinin sezonda yayına çıkması planlanan ve dile dolanan (henüz dile gelmeyenler de var) iki önemli projesi var. Bunlardan biri Star Tv için hazırlanan Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım'ın başrollerini paylaşacağı ve kod adı "Cesaret" olan drama diğeri de, Halit Ergenç için tasarlanan "İki kadın bir adam" temalı aşk hikayesi.

O3 Medya, Meryem Uzerli- Murat Yıldırım projesi için Yağmur- Durul Taylan kardeşlerle el sıkışmıştı. Sektörün deneyimli, deneyimsiz ve dahi kalbur üstü senaristleri de dahil olmak üzere "Cesaret" için senaryo yazmayan kalmadı desek yeridir. Son olarak duyduğumuza göre Kerem Deren'den sonra Yıldırım Türker de Cesaret için bir versiyon yazmış ama ne yazık ki o senaryoda da mutabık kalınamamış. Anlayacağınız, 15 Eylül'de sete çıkması planlanan ve duyurulan dizi için ortada hâlâ onaylanmış bir senaryo yokmuş. Duyurulduğu ilk günden beri projenin gidişatı hakkında rivayet muhtelif... Büyük başın dedikodusu da büyük olurmuş diyerek okurumuzu son günlerde çok sık konuşulan bu dedikodulardan mahrum bırakmayalım istedik.

Öncelikli olarak geçen hafta ayyuka çıkan ilk dedikodu Taylan Biraderler'in bu projeden çekildiği ve aynı yapımın Halit Ergeç için planladığı 'dönem' işine (duyumlarımıza göre bu projede de bir hikaye değişikliği olmuş) odaklanmayı planladıkları oldu. Bu dedikodunun yayılmasını tetikleyen ise Taylan Biraderler'in bir süre önce Amerika'ya gitmesi oldu. Oysa Yağmur ve Durul Taylan'ın bir ayağının Amerika'da olduğu orada yaşadıkları, iş yaptıkları sık sık gidip geldikleri de biliniyor.

Ancak proje tasarım ve kurulum aşamalarında çok titizlendikleri bütün sektörce bilinen Taylan kardeşlerin tam da sete çıkmaya hazırlanırken bu seyahati gerçekleştirmeleri doğal olarak ayrılık dedikodularını tetikledi. Taylanlar'ın önümüzdeki hafta İstanbul'a dönmeleri bekleniyor. Her şey yolundaysa Ağustos sonuna doğru zaten set haberleri de duyulmaya başlar. Bekleyip göreceğiz.

Diğer çok konuşulan dedikodu ise Murat Yıldırım ve Meryem Uzerli'nin O3 Medya ile sözleşmelerinin Ağustos sonunda bitiyor olması. Yapım şirketi o tarihe kadar oyuncularla bir senaryo üzerinde mutabık kalamazlarsa iki oyuncu da serbest kalacakmış. Hatta bu dedikodu o kadar çok ve yüksek sesle sektör kulislerinde dillendiriliyor ki duymamak için sağır olmak lazım. Rivayete göre büyük bir yapım şirketi de önemli bir sezon projesinde yer alacak erkek başrol için bu projenin akıbetini bekliyormuş.

Şimdilik dedikodular bunlardan ibaret... O3 Medya oyuncularla sözleşmesini uzatmayı deneyecek mi, zaten çoktan uzattı mı, yoksa "Rüya Çift" olarak adlandırılan Meryem Uzerli- Murat Yıldırım birlikteliğini izlemek başka bir bahara mı kalacak çok yakında anlayacağız. Son olarak Meryam Uzerli'nin anlaşmasının aslında ve prensipte Star Tv ile olduğunu da unutmamak lazım..

Tez zamanda yapım şirketinin iyi bir senaryoda karar kılmasını, planlandığı gibi sete çıkmasını ve "Rüya Çift"in öyküsünü sezonda ekranda izlemeyi diliyoruz!

Gelişmeleri bildireceğiz...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER