MIPCOM'da bu yıl Onur Konuğu Türkiye oldu

MIPCOM'da bu yıl Onur Konuğu Türkiye oldu
Her yıl Ekim ayında Fransa'nın Cannes şehrinde gerçekleşen ve dünyanın en büyük televizyon içerik fuarı olan MIPCOM’da bu yıl Onur Konuğu Ülke, Türkiye oldu. Türkiye'nin MIPCOM 2015'in onur konuğu olması sebebiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, söz konusu fuara İTO olarak ilk kez 2011 yılında katılım gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Bu yıl 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan tüm dünyadan içerik üreticileri, distrübütörler ve yayıncı kuruluşların katıldığı fuarda İTO koordinasyonunda Ekonomi Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleştirilecek "Onur Konuğu Türkiye" projesi kapsamında Türk televizyon sektörüne yönelik konferanslar ve ikili görüşme organizasyonları da düzenlenecekmiş.

Sektörel rakamlar ve varılması planlanan paylaşıldığı toplantıdan payımıza düşen en neşeli haber ise TİMS Yapım tarafından Star Tv için hazırlanan ve herkesin dört gözle beklediği dönem projesi Kösem Sultan lansmanının da MIPCOM'da yapılacağı bilgisi oldu.

Hayırlısı bakalım..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER