Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi, sizi hikâyelerinizi anlatmaya davet ediyor!

Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi, sizi hikâyelerinizi anlatmaya davet ediyor!

Nâzım Hikmet’in 1939-1945 yılları arasında kaleme aldığı Memleketimden İnsan Manzaraları’nın 70. yaşı mutlu bir tesadüfle “Kâinatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo”nun kuruluşunun 20. yaşına denk geldi. Bu destansı eserde 1908’den 1945’e kadar olan zaman diliminde üç yüzden fazla karakter üzerinden anlatılan Türkiye’nin hikâyesidir. Şimdi, aradan 70 yıl geçtikten sonra, Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, “Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor” sloganıyla sizleri kendi hikâyelerinizi anlatmaya davet ediyor.

Murat Gülsoy, Güven Güzeldere, Ömer Madra ve İlksen Mavituna’dan oluşan bir seçici kurul tarafından ön elemeden geçirilecek olan hikâyeler, yazar, şair ve akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından yayına hazırlanacak. Açık Radyo’da seslendirilecek olan hikâyelerin daha sonra bir kitapta toplanması hedefleniyor.

hayat-ı hakikiye hikâyeleri’ni yayına Deniz Altınay, Nalan Barbarosoğlu, Enis Batur, Hakan Bıçakçı, Behçet Çelik, Feride Çiçekoğlu, Berna Durmaz, Sine Ergün, Mahir Ünsal Eriş, Semih Gümüş, Hakan Günday, Meltem Gürle, Hikmet Hükümenoğlu, Melisa Kesmez, Ergun Kocabıyık, Adnan Kurt, Birgül Oğuz, Mahmut Temizyürek, Ayfer Tunç ve Murat Yalçın hazırlayacak.

Katılım koşulları:

Hikâyeler kişisel deneyimlere ya da tanıklıklara dayalı gerçek olayların anlatımı olmalıdır. Konu kısıtlaması yoktur, önemli olan hikâyenizin sizde yer etmiş gerçek bir olayı anlatıyor olmasıdır. Bu bir öykü yarışması değildir, kurmaca öyküler değil gerçek hikâyeler derlenecektir.

Hikâyenizi el yazısıyla ya da bilgisayarda yazabilir ve isterseniz e-posta yoluyla, isterseniz kâğıda yazılı ya da basılı haliyle aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. İki paragraftan iki sayfaya kadar, 1000 sözcüğü (6000 vuruş) aşmamak kaydıyla, istediğiniz uzunlukta olabilir. Daha detaylı bilgi için www.turkiyehikayelerinianlatiyor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

E-posta: basvuru@turkiyehikayelerinianlatiyor.com

Adres: Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, 7. Lojman, Bebek 34342, Beşiktaş, İstanbul, Türkiye

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER