Harry Potter dizisinin yapım ekibi belli olmaya başladı

Harry Potter dizisinin yapım ekibi belli olmaya başladı
Warner Bros.
Harry Potter dizisi gerçeğe dönüşmeye artık daha da yakın. Bugün yapılan açıklamayla dizinin yapım ekibindeki ilk isimler belli oldu. Her ikisi de HBO'nun Succession dizisiyle Emmy ödülü kazanan Francesca Gardine yazar ve showrunner, Mark Mylod ise birden fazla bölümü yönetmek üzere diziye dahil oldu.

Gardiner'ın kariyerindeki yapımlar arasında His Dark Materials, Killing Eve ve The Rook dizileri de yer alıyor. Mylod'un ise daha önce Game of Thrones, The Last of Us, Shameless ve The Affair dizilerinin yanı sıra The Menu filminde yönetmenlik yapmışlığı da bulunuyor.

İlk olarak 2021'de gündeme gelen ve hazırlıkları uzun süredir devam eden Harry Potter dizsi 2026 yılında izleyiciyle buluşacak. Her sezonun bir kitabı konu alması, ayrıca filmlere göre daha sadık bir uyarlama olması beklemiyor. MAX ya da eski adıyla HBO Max platformu için duyurulan dizi, dün yapılan açıklamayla birlikte HBO'ya alındı. Ayrıca Stephen King'in It romanının prequeli olan Welcome to Derry ve DC Comics dizisi Lanterns de benzer şekilde HBO dizisi olarak TV'de yayınlanacak. Bölümler aynı zamanda MAX'te de yer alacak.

Serinin yazarı J.K. Rowling'in dizide yönetici yapımcı olarak yer alması bekleniyor. Rowling, bugün yaptığı açıklamayla iki isimle de tanıştığını ve pilot bölüm senaryosunu gayet beğendiğini belirtti. Dizinin yapımcılığını Warner Bros Television'la birlikte Rowling'in kurucularından olduğu Bronté Film and TV üstleniyor.


Francesa Gardiner ve Mark Mylod; Getty ImagesBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER