Can Yaman'lı Sandokan dizisinden ilk kareler geldi

Can Yaman'lı Sandokan dizisinden ilk kareler geldi
Fremantle
Can Yaman'ın başrolünde olduğu Sandokan dizisinden ilk kareler yayınlandı.

Güneydoğu Asya'da sömürgeci güçlere karşı savaşan bir korsanın maceralarını anlatan, 1976 yapımı kült İtalyan dizinin yeniden çevrimi de olan diziden ilk haber 2020'de gelmişti. Sandokan, İtalyan devlet kanalı RAI'nin amiral gemisi RAI1 kanalında yayınlanacak ve dünya genelinde İspanya haricinde Fremantle tarafından dağıtılacak.

Hikâyesi 19. yüzyılın ortalarında Borneo adasında, yerli Dayak kabilelerinin acımasız İngilizlerin egemenliği altında olduğu bir yerde geçiyor. Sandokan (Yaman), İtalyan yıldız Alessandro Preziosi'nin (The Lying Life of Adults) canlandırdığı güvenilir yardımcısı Yanez de Gomera'nın da dahil olduğu mürettebatına liderlik ederek taraf tutmadan korsanlık işine devam etmektedir. Ancak bir baskın sırasında İngiliz konsolosunun kızı Marianne (Bloor) ile yolunun kesişmesi ve kaçmasıyla her şey değişir.

Dizinin kadrosunda Ed Westwick (Gossip Girl), John Hannah (Spartacus: Blood and Sand, The Mummy), İngiliz yeni oyuncu Alanah Bloor, Madeleine Price (Geek Girl), Gilberto Gliozzi (I delitti del Barlume), Mark Grosy (Zero Zero Zero) ve Samuele Segreto (Stranizza d'amuri) da yer alıyor.


Fremantle

Ed Westwick, Sandokan'ı yakalamak ve Marianne'in kalbini kazanmak için her şeyi göze alan düşmanı, korsan avcısı Lord James Brooke'u canlandırıyor.

Emilio Salgari'nin kaleme aldığı romanlardan esinlenilerek hazırlanan Sandokan'ın yapımını Fremantle'a bağlı Lux Vide üstleniyor. Yeniden yorum özelliğindeki bu dizi, Lux Vide CEO'su Luca Bernabei'nin bir fikrine dayanıyor, senaryosunu ise Alessandro Sermoneta (Devils), Scott Rosenbaum (The Shield) ve Davide Lantieri (Monterossi) kaleme aldı.

Bölümlerin yönetmenliğini Jan Maria Michelini (Devils) ve Nicola Abbatangelo (Doc) üstlendi. Dizinin çekimleri, Roma'nın dışındaki Formello'da, Lux Vide'ın yeni prodüksiyon merkezi Theater 7'da gerçekleştirildi. Çekimler ayrıca Lazio bölgesinde, Toskana'da, Hint Okyanusu'ndaki Réunion Adası'nda ve Güney Calabria bölgesinde de yapıldı.


Fremantle


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER