300'ın dizi versiyonu için hazırlıklara başlandı

300'ın dizi versiyonu için hazırlıklara başlandı
Warner Bros/Everett Collection
Warner Bros. "300"ın dizi uyarlaması için hazırlıklara başladı.

Variety'nin haberine göre 2006 yapımı filmin öncesini anlatacak dizi projesi için henüz herhangi bir yazar ya da platformla anlaşılmadı. Ancak "300"ı yöneten ve yazar ekibinde olan Zack Snyder diziyi yönetmek ve yürütücü yapımcılığını üstlenmek için görüşmelerde bulunuyor. 

"300"ün yürütücü yapımcılığını üstlenen Deborah Snyder da Zack'le birlikte Stone Quarry yapım şirketi altında yürütücü yapımcı olarak geri dönecek ve Stone Quarry'den Wesley Coller da dizide yer alacak. Filmde yapımcı olarak görev yapan Gianni Nunnari, Mark Canton ve Bernie Goldmann da aynı şekilde geri dönmek için görüşmelerini sürdürüyor. WBTV temsilcileri konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

"300", Frank Miller ve Lynn Varley'in aynı adlı grafik romanından uyarlandı ve bu roman da 1962 yapımı "The 300 Spartans" filminden esinlenmenin yanı sıra gerçek tarihi olaylara dayanıyor.

Filmde Sparta kralı Leonidas, Pers kralı I. Xerxes'in çok daha büyük ordusuna karşı seçkin askerlerden oluşan küçük bir kuvvete liderlik ediyor. Leonidas rolünde Gerard Butler, Xerxes rolünde ise Rodrigo Santoro rol aldı. Oyuncu kadrosunda ayrıca Lena Headey, David Wenham, Dominic West, Vincent Regan, Tom Wisdom ve Michael Fassbender yer aldı. Film gösterime girdiğinde büyük bir hit oldu ve 65 milyon dolarlık bütçesine karşılık dünya çapında 450 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etti. Film, 2008 yapımı "Meet the Spartans" filminin yanı sıra "South Park"ın "D-Yikes!" bölümü de dahil olmak üzere çok sayıda parodiye de ilham kaynağı oldu.

Devam filmi olan "300: Bir İmparatorluğun Yükselişi" 2014 yılında gösterime girdi. Bu film Miller'ın "Xerxes" adlı grafik romanına dayanıyor ve Snyder senaryo ekibinde yer alsa da yönetmedi. Headey ve Santoro da dahil olmak üzere birçok orijinal oyuncu geri döndü ve Sullivan Stapleton, Themistocles'i canlandırdı. Orijinalinden daha az beğenildi ama yine de 110 milyon dolarlık bütçeyle dünya çapında 337 milyon dolar hasılat elde etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER