Netflix'in 2023'te en çok izlenen yerli yapımları hangileri oldu?

Netflix'in 2023'te en çok izlenen yerli yapımları hangileri oldu?
Netflix, izlenme sayıları ilgili verileri yayınlamaya devam ediyor.

2023'ün ilk yarısıyla ilgili raporunu Kasım 2023'te yayınlayan platformdan dün ikinci yarısıyla ilgili rapor da geldi. İlk yarının raporunu toplam izlenme saatine göre sıralayan Netflix, ikinci yarının raporunda görüntülenme sayılarını da ekleyerek sıralama kısmını ona göre yaptı. Platformun haftalık izlenme listeleri de bir süredir görüntülenme sayılarına göre yayınlanıyor. Görüntülenme, toplam izlenme saatinin süreye bölünmesiyle bulunuyor.

Dün yayınlanan rapora göre 2023 yılı boyunca ekrana gelen yapımlar arasında en çok izlenen yerli dizi Terzi (1. sezon) oldu. 2 Mayıs'ta yayınlanan sezon, yıl sonuna kadar toplamda 119,200,000 saat izlendi. Toplam izlenme saatine göre bakıldığında Netflix'in 2023 yapımları içerisinde Terzi'yi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? ve Şahmaran (1. sezon) takip etti.

Filmlerin listesinde ise yine saat bazında en çok izlenen yapım, Ekin Koç ve Ayça Ayşin Turan'ın başrolde yer aldığı Sen İnandır oldu. Onun arkasından gelen 2023 yapımları ise Merve Kült ve İstanbul İçin Son Çağrı oldu.Not: Listedeki sayılar izlenme saatlerini, yapımlar ise 2023'te yayına girenleri göstermektedir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER