Prime Video'nun aylık izleyici sayısı 200 milyonu geçti

Prime Video'nun aylık izleyici sayısı 200 milyonu geçti
Prime Video büyümeye emin adımlarla devam ediyor.

Amazon'un CEO'su Andy Jassy, hissedarlara gönderdiği yıllık mektubunda Prime Video hizmetinin aylık izleyici sayısının 200 milyondan fazla olduğunu açıkladı. Reklam uygulamasından da bahseden Jassy, "Son zamanlarda markaların en popüler eğlence tekliflerimizde aylık 200 milyondan fazla izleyiciye ulaşabileceği Prime Video şovlarına ve filmlerine reklamlar sunarak TV yayın reklamcılığımızı genişlettik," dedi.

Amazon, 29 Ocak'ta, kullanıcılar reklamsız bir deneyim için ekstra ödeme yapmayı tercih etmedikleri sürece (ABD'de ekstra 2,99 $) bazı büyük pazarlarda Prime Video içeriğinde reklam yayınlamaya başladı. Variety'nin haberine göre bazı analistler, filmleri, TV şovlarını ve NFL'nin Thursday Night Footbol yayını gibi canlı yayın programlarını da kapsayan Prime Video reklamlarının 2024 yılında 3 milyar dolardan fazla gelir getireceğini tahmin ediyor.

Not: "İzleyiciler" (viewers) abonelerden veya hesaplardan (subscribers/accounts) farklı bir metrik. Örneğin 2023 sonu itibarıyla Netflix'in dünya çapında toplam abone sayısı 260,28 milyon, yani Netflix'in toplam izleyici sayısı açısından erişimi bundan çok daha büyük.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER