Netflix'in yeni Nordik draması Deliver Me, 24 Nisan'da başlıyor!

Netflix'in yeni Nordik draması Deliver Me, 24 Nisan'da başlıyor!
Netflix
Netflix'in yeni Nordik draması Deliver Me 24 Nisan'da başlıyor.

Malin Persson Giolito’nun 2022’de yayımlanan aynı adlı çok satan romanından uyarlanan İsveç yapımı gerilim dizisi Deliver Me'nin (I dina händer) oyuncu kadrosunda Yasir Hassan, Olle Strand, Yusra Warsama, Ane Dahl Torp ve Henrik Norlén, Ardalan Esmaili, Mahmut Suvakçı, Solomon Njie ve Abdirahman Mohamed gibi isimler yer alıyor.

Dizinin senaryosunu baş yazar Alex Haridi (Love & Anarchy) ve Amanda Högberg (Top Dog) kaleme aldı. Netflix'in İsveç dizilerinden Quicksand ve Love & Anarchy’nin de yapımını üstlenen Frida Asp ve Fatima Varhos, yapım şirketleri Asp Varhos aracılığıyla dizinin yapımını üstlendi.
Anna Zackrisson'ın (Snow Angels) bölümleri yönetti.

İki çocuk arasındaki arkadaşlığın dokunaklı bir portresini çizen Deliver Me, aynı zamanda bir toplumun korunmaya en çok muhtaç olan bireyleri korumayı başaramamasının sonuçlarını yürek parçalayan bir şekilde ortaya koyuyor.

Özet
Kar taneleri, ıssız bir çocuk parkının üzerine telaşsızca düşer. On dört yaşındaki bir erkek çocuğu, kafasında bir kurşun yarasıyla salıncakların önünde yüzü koyun yerde yatmaktadır. Çocuk, kafasındaki delikten sızan kanlarla can vermekteyken en iyi arkadaşı, titremesini zapt edemediği ellerinde henüz dumanı tüten bir silahla hemen arkasında dikilir.

Çocuklar korkunç suçlar işlediğinde sorumluluk kimindir? Hep masum bildiğimiz çocukları canavar gibi görmeye başladığımızda bu bizi nasıl etkiler? Bu yürek burkan hikâyenin merkezinde, kayıp çocuklar var. Onlar, kimi zaman ihmal, kimi zaman yoksulluk, kimi zaman toplumsal yabancılaşma nedeniyle ellerimizden kayıp gitmelerine mani olamadığımız çocuklar. Tırmanan şiddet, şehrin kenar mahallelerinde kıt kanaat geçinenleri avucunun içine alırken bu ateş bekâr anneler, şehir meydanındaki bakkal ve mahallenin polisi de dâhil herkesi yakıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER