Jamie Dornan, Netflix'in The Undertow dizisinin başrolünü üstlendi

Jamie Dornan, Netflix'in The Undertow dizisinin başrolünü üstlendi
Netflix
Netflix'in yeni suç noir dizisi The Undertow'un başrol oyuncusu belli oldu. Variety'nin haberine göre Jamie Dornan kadroya katıldı.

The Undertow, Kristoffer Metcalfe tarafından yaratılan, Nordisk Film Production imzalı televizyon dizisi Twin'e dayanıyor. Dornan dizide ikiz kardeşler Adam ve Lee olarak rol alacak. Oyuncu kadrosunda Dornan'ın yanı sıra Mackenzie Davis (Station Eleven, Blade Runner 2049), Iain De Caestecker (The Winter King, Agents of S.H.I.E.L.D.) ve Gary Lewis (Vigil, Gang of New York) de yer alıyor.

Dizinin resmi açıklaması şöyle: 

"Adam ile sevgisiz bir evlilik içinde boğulan Nicola'nın hayatı, Adam'ın uzun süredir görüşmediği tek yumurta ikizi kardeşi Lee'nin hayatına geri dönmesiyle dramatik bir hal alır ve aralarındaki karmaşık romantik geçmiş, şimdiki zamanı yok etmekle tehdit eder. Anlık bir karar ve korkunç bir kaza Nicola'yı çocuklarını korumaya iter ve bir hafta boyunca Lee ve Nicola sırlar ve yalanlardan oluşan bir ağı sürdürmek için mücadele ederek bir araya gelmek zorunda kalırlar. Birbirlerine karşı olan hislerini görmezden gelemeseler de ikisi de ödünç alınmış bir zamanda yaşadıklarının farkındadır."

Dizinin prodüksiyonu bu yılın sonlarına doğru İskoçya'nın Highlands ve Islands bölgesinde başlayacak. Sarah Dollard, Hanna Jameson, Scout Cripps ve Kam Odedra dizinin yazarları olarak görev yaparken, Dollard aynı zamanda yürütücü yapımcılığını da üstleniyor. Jeremy Lovering yönetmenlik ve yürütücü yapımcılık yapacak. Dornan başrol oynamanın yanı sıra yürütücü yapımcılık da yapıyor. Dizinin yapımcılığını Complete Fiction ve wiip üstleniyor. Complete Fiction'dan Nira Park ve Rachael Prior, wiip için David Flynn ve Paul Lee ile birlikte yürütücü yapımcılık yapıyor.

Dornan son olarak gerilim dizisi The Tourist'te rol aldı ve dizinin ikinci sezonu Ocak ayında gösterime girdi. Daha önce BBC dizisi The Fall'da rol aldı ve bu diziyle en iyi başrol oyuncusu dalında BAFTA TV Ödülü adaylığı kazandı. Sinemada ise Fifty Shades serisindeki rolünün yanı sıra A Haunting in Venice, Barb and Star Go to Vista Del Mar, Heart of Stone ve A Private War gibi filmlerdeki son rolleriyle tanınıyor. Kenneth Branagh'ın 2022'de çektiği Belfast filmindeki rolüyle sinema filminde en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Altın Küre adaylığı elde etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER