tabii’den Ramazan ayına özel bir içerik seçkisi!

tabii’den Ramazan ayına özel bir içerik seçkisi!
Türkiye’nin dijital platformu tabii, Ramazan ayına özel bir içerik seçkisi sunacak. tabii'nin gönüllere taht kuran yapımı Hay Sultan'ın ikinci sezonu, İslamiyet’in doğuşunu anlatan başyapıt Çağrı, Libya halkının bağımsızlık mücadelesini konu edinen Çöl Aslanı ile birlikte çok sevilen tabii orijinal yapımları ve TRT içeriklerinin yer aldığı “Ramazan Özel” seçkisi izleyiciyle buluşacak.

Geniş içerik yelpazesiyle her yaşa ve her beğeniye yönelik içerikler sunan ve kısa sürede 3.5 milyon aboneyi aşan TRT’nin dijital platformu tabii, şimdi de Ramazan coşkusunu daha da artıracak özel içeriklerle geliyor. Merakla beklenen ikinci sezonuyla Hay Sultan, dünyaca ünlü yönetmen Mustafa Akkad imzalı Çağrı ve Çöl Aslanı, tabii’nin ilgiyle izlenen orijinal yapımları Eyvah Ramazan Bey, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Küçük Dahi İbn-i Sina ve İskilip Ramazan Keşkeği ile TRT’nin ramazan ayı ile özdeşleşen içerikleri tabii’de olacak.    

İşte iftardan sahura, günün her anı her yerden ulaşabileceğiniz, “ayların en hayırlısı”nı daha da unutulmaz kılacak, tabii “Ramazan Özel” içerikleri:  

Hay Sultan'ın heyecanla beklenen ikinci sezonu geliyor!

tabii’nin en sevilen yapımlarından biri olan dizi, Geylânî’nin uzun süren inzivasının ardından Bağdat’a dönüşünü ve şehrin karmaşık durumunu ele alıyor. İlk sezonda şehrin idarecilerine karşı mücadele eden Geylânî, hem dost hem de düşman kazanmıştır. Tüm zorluklara rağmen doğru bildiğinden şaşmayan Geylânî, ikinci sezonda Bağdat’a yayılmaya çalışan Sabbâhilere karşı hak yolu savunmaya devam ediyor. Geylânî, sayıları gittikçe artan müritleri için medresesini genişletme arzusundayken iktidar tarafında da beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. 

Büyük ses getiren kült filmler, Çağrı ve Çöl Aslanı, tabii’de
 
Ramazan ayı geldiğinde gözlerin aradığı, 40 yılı aşkın süredir büyük bir ilgiyle izlenen, İslamiyet’in doğuşunu anlatan şaheser Çağrı ya da orijinal ismiyle “The Message/Er-Risale” ile dünyaca ünlü yönetmen Mustafa Akkad’ın bir diğer başyapıtı, Libya halkının Ömer Muhtar önderliğinde işgalci İtalyanlar karşısındaki mücadelesini anlatan Çöl Aslanı, ramazan boyunca tabii’de olacak. 
 
Ramazan ayı tabii ile şenleniyor! 

tabii’nin “Ramazan Özel” seçkisi bu yapımlarla sınırlı değil. İkinci sezonu 15 Mart’ta tabii’ye eklenecek olan eğlenceli sitcom Eyvah Ramazan Bey; ünlü eseri Dîvân-ı Kebir’de “Ramazan geldi, aşk ve iman padişahının sancağı erişti!” diyen Mevlânâ’nın hayatından kesitler sunan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, 500 yıllık bir mutfak geleneğini anlatan İskilip Ramazan Keşkeği gibi tabii orijinal yapımları da “Ramazan Özel” seçkisinde yer alıyor. 

TRT’nin Ramazan ayı ile özdeşleşen içerikleri de tabii’de

Her yıl ramazan ayında birbirinden farklı içerikler sunan TRT’nin bu mukaddes ayla birlikte anılan içerikleri de tabii’de olacak. Ünlü mutasavvıf ve şairin hayatını konu edinen Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu; ilminden güç alarak yeni bir yolculuğa çıkan Yunus'un hikâyesini anlatan Yunus Emre; Ahmed Yesevî’nin hayatından ilham alan Mavera; senarist Burak Aksak imzalı Ramazan Güzeldir; “Bir Ramazan Temaşası” Zeyrek ile Çeyrek; Ferîdüddin Attâr'ın “Mantıku’t Tayr” adlı eserinden uyarlanan Kuşlarla Yolculuk; tarihin, aşkın ve baharat kokularının harmanlandığı ramazan dizisi Yamak Ahmet, arkadaşlarının hayalini gerçekleştirmek isterken kendilerini Ramazan davulcusu olarak bulan üç müzisyenin hikâyesiyle Dengi Dengine ve unutulmaz ramazan gecelerini konu alan Bir Gönül Perdesi gibi yapımlar ay boyunca sofraları ve sohbetleri şenlendirecek.

Bunun yanında Müslüman Gibi Yaşamak ve Kudüs’ün Işıkları belgeselleri; Mahya, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Kur’an-ı Kerim Hatmi Şerif, Mesnevi’den Hikayeler, İyilik Hikayeleri, Gönül Bahçesi ve Sarayın Lezzetleri gibi programlar da İslam’ın bu en özel ibadet ayının ruhunu daha iyi anlamayı sağlayacak. 

Ayrıca tabii, ramazan ayını büyük bir hevesle bekleyen küçük dostlarını da unutmadı. Büyük düşünür, matematikçi ve tıp bilgini İbn-i Sina’nın ilim peşinde koşmakla geçen çocukluk günlerini anlatan tabii orijinal yapımı Küçük Dahi İbn-i Sina da Ramazan Özel seçkisinde yer alıyor. Ayrıca, seçkide yer alan Ramazan Tayfa, Ramazan Davulcusu ve Köpeği, Ramazan Güncesi, Pırıl: Ramazan, Yedi Kıtadan İyilik Habercileri, Hay Hak Ramazan Özel, Sevimli Sabahlar Ramazan Özel, Heybetli Tiyatro Ramazan Özel, Meraklı Hafiye Özel ve Cümbür Cemaat Kamptayız Ramazan Özel gibi yapımlarla çocuklar pek çok Ramazan âdetini eğlenerek öğrenecek.  BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER