Karga Seven Pictures'tan Netflix'e Ahit: Musa'nın Hikâyesi dizisi geliyor

Karga Seven Pictures'tan Netflix'e Ahit: Musa'nın Hikâyesi dizisi geliyor
Netflix
Rise of Empire: Ottoman'ın izinden giden Karga Seven Pictures'tan yeni bir belgesel drama dizisi geliyor.

Musa'nın hayatını konu alan Ahit: Musa'nın Hikâyesi (Testament: The Story of Moses), onun dışlanmış bir katilden İbranilerin peygamberi ve kurtarıcısına dönüşmesini anlatıyor. Nil kıyılarından Sina Dağı'na ve Kızıldeniz'e uzanan öyküsüyle Ahit, uzmanlarla yapılan röportajlar ile belgesel dramayı harmanlıyor. Musa'nın kişisel kefaret yolculuğu; İncil, Kuran ve Tevrat'taki en ilham verici ve meşhur olaylardan bazılarını tetikliyor.

Yapımcılar Emre Şahin ve Kelly McPherson Netflix'e yaptıkları açıklamada, "The Ten Commandments'i çocukken izlemiş olan herkes hikayenin epik unsurlarının farkındadır. Yanan çalı, belalar, Hamursuz Bayramı, Kızıldeniz ve tabii ki On Emir. Bizi asıl çeken Musa'nın iç yaşamındaki gizem, kendi kimliğiyle mücadelesi, kendinden şüphe duyması ve insanlığıydı," dedi.

Rise of Empire'da olduğu gibi Charles Dance tarafından anlatılan belgesel dramanın başrolünde Avi Azulay yer alıyor. Firavun'u ise Mehmet Kurtuluş canlandırıyor. Sezonu üç bölümden oluşan Ahit: Musa'nın Öyküsü 27 Mart'ta Netflix'te yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER