Amanda Knox'un hikâyesi dizi de oluyor!

Amanda Knox'un hikâyesi dizi de oluyor!
KJ Steinberg, Amanda Knox, Warren Littlefield, Monica Lewinsky
Getty/Michael Buckner/Getty Images
Amanda Knox, kendi hikâyesini yeniden anlatmaya hazırlanıyor. Hulu'nun Knox'un başından geçenleri konu alan bir diziye resmi onayı vermeyi hazırlandığı öğrenildi.

Deadline'ın haberine göre Knox, projede yönetici yapımcı olarak yer alacak. Emmy ödüllü yapımcı Warren Littlefield (Fargo, The Handmaid’s Tale) ve Monica Lewinsky (Impeachment: American Horror Story) kendisine eşlik edecek. Başrol oyuncu için arayış başladı.

KJ Steinberg'in (This Is Us) senaryosunu kaleme alacağı mini dizinin çekimlerin bu yıl içinde başlaması bekleniyor. 20th Television yapımını üstleniyor.

Değişim öğrencisi olarak gittiği İtalya'da, 2007'de oda arkadaşı Meredith Kercher'i öldürmekle suçlanan Amanda Knox, hukuki süreç devam ederken dört seneyi hapiste geçirdi ve dava sürecinin ardından suçsuz bulundu. 

Knox, 2013'te "Waiting to be Heard" adlı otobiyografisini yayınladı. 2016'da kendisinin de yer aldığı bir Netflix belgeseli yayınlandı. Ayrıca 2011'de Lifetime kanalında Amanda Knox: Murder on Trial in Italy adlı bir TV filmi ekrana geldi. Başrolünde Hayden Panettiere yer aldı. Dizide de dava süreci ve sonrasında yaşananlar konu alınacak.

Knox, Facebook Watch'ta yayınlanan The Scarlet Letter Reports adlı bir şovu ve podcast The Truth About True Crime'ı da sundu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER