The Last of Us'ın 2. sezonunda Abby'yi canlandıracak isim belli oldu

The Last of Us'ın 2. sezonunda Abby'yi canlandıracak isim belli oldu
Getty Images
The Last of Us'ın 2. sezonunda Abby'yi canlandıracak isim nihayet belli oldu. Last Man Standing, Justified, Unbelievable ve Dopesick gibi TV yapımlarıyla da bilinen, Emmy ve Altın Küre adaylıkları da bulunan Kaitlyn Dever dizinin kadrosuna katıldı.

Craig Mazin ve Neil Druckmann imzalı dizinin 2. sezon hazırlıkları geçtiğimiz yıl içinde başlamıştı ancak ABD'de devam eden senarist ve oyuncu grevleri nedeniyle durmuştu. Abby karakteriyle ilgili seçmeler de hemen öncesinde yapıldı ve açıklamanın grev sonrasına bırakıldığı konuşuluyordu. Rol için ismi geçen oyunculardan birisi de Denver olmuştu.

Aynı isimli video oyununun dizi uyarlaması olan The Last of Us'ın karakterlerinden biri olan Abby, sevdiklerinin intikamını almaya çalışırken siyah-beyaz dünya görüşü değişen yetenekli bir asker olarak tanılıyor.

Pedro Pascal ve Bella Ramsay'in başrolünde olduğu The Last of Us'ın ilk sezon kadrosunda Gabriel Luna, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett, Nick Offerman, Melanie Lynskey, Storm Reid, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Lamar Johnson, Keivonn Woodard, Graham Greene, Elaine Miles, Ashley Johnson, ve Troy Baker da yer alıyor.

Offerman ve Reid'e konuk oyuncu kategorilerinde Emmy kazandıran HBO dizisi teknik kategorilerde 8 Emmy kazandı. Primetime Emmy töreni 15 Ocak'ta gerçekleşecek ve dizinin ilk sezonuyla teknik kategoriler de dahil toplamda 25 adaylığı bulunuyor. 2. sezon çekimlerinin Şubat ortasında başlaması, yayının ise 2025'te olması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER