Japon yönetmen Shinya Kawatsura, Türkiye'ye geliyor!

Japon yönetmen Shinya Kawatsura, Türkiye'ye geliyor!
Yapıtlarıyla Japon kültürünün güçlü bir yansımasını sunan dünyaca ünlü yönetmen Shinya Kawatsura, Türkiye’ye geliyor. Japonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin tesisinin 100. Yıldönümüne özel olarak gelen sanatçı, Atlas 1948 Sineması’nın katkılarıyla İstanbul’da özel bir söyleşi gerçekleştirecek. Ünlü yönetmenin ‘Mayoiga Burnu’ filmi de özel bir gösterimle sinema severlerle buluşacak.
 
Japonya Başkonsolosluğu ve Japonya Tanıtma Vakfı’nın, Türkiye ve Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin yıldönümü tesisinin 100. Yılına özel gerçekleştirdiği etkinlik haftası, 12 Ocak tarihinde başlayacak. Japonya-Türkiye arasındaki ilişkilerinin geliştirilmesi ve iki ülke arasındaki dostluğun gelecek 100 yıllara uzanmasını hedefleyen yıldönümü haftasının açılışı, Atlas 1948 Sineması’nın katkılarıyla yönetmen Shinya Kawatsura’nın katılımıyla gerçekleşecek. 
 
Japonya toplumunun portresini sıra dışı perspektifle yansıtan yönetmen Shinya Kawatsura, Atlas 1948 Sineması’nda düzenlenen bir söyleşi ile sinemaseverlerle buluşacak. ‘Non Non Biyori’ ve ‘Sagrada Reset’ gibi anime dizilerinin yönetmenlik koltuğunda oturan Shinya Kawatsura’nın nostalji hissiyatına ve kırsal bölge yaşamına mistik bir bakış sunan filmi ‘Mayoiga Burnu’ ise özel bir gösterimle sunulacak. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER