Tülin Özen ve Mehmet Özgür, Arak dizisi hakkında konuştu!

Tülin Özen ve Mehmet Özgür, Arak dizisi hakkında konuştu!
“İzleyiciyi heyecanlı, aksiyonu olan, farklı, kendine ait bir dili ve karakterleri olan bir iş bekliyor.”

Show TV’nin yapımını Most Production’ın, yapımcılığını Murat Can Oğuz’un üstlendiği iddialı dizisi Arak’ın başarılı yazarı Yosun’a hayat veren Tülin Özen, projeyi ve yeni karakterini anlattı. 

Popüler ve zengin bir yazar olan Yosun karakterini okur okumaz sevdiğini anlatan Özen, hikayeyi şöyle anlatıyor; “Yosun zengin bir yazar. Ailesini, geçmişini geride bırakıp yeni yaşamını tüm parıltısıyla yaşamak istiyor. Köklerinin kendini hatırlatması ve ‘Kurduğu bu hayatı devam ettirebilecek mi?’ tehdidi ona huzur vermiyor ve genç kadını hayatını ‘kötü şeyler’ yaparak kirletmeye meyilli bir hale getiriyor.”

Projenin cazip yönlerini ise şöyle açıklıyor; “Yıllardır çalışmak istediğim bir yapım şirketi olması ve projeyi ilk duyduğum anda, daha teklif ortada yokken, beğenmiş ve merak etmiş olmam ilk pozitif yönü diyebilirim. Sonrasında Yosun karakterinin kendine has dertleri, arızaları olması… Yönetmeni ve oyuncularıyla da proje harika kurulmaya devam etti.

Setteki ortamı ve dizide izleyiciyi nelerin beklediğini ise şu sözlerle özetliyor; “Set ortamı genelde yapım şirketi ve yönetmenin etkilerini taşıyor diye hissediyorum. Bizim setin de söylediğim sebeplerden dolayı çok sıcak, saygılı ve deneyimli olduğunu söyleyebilirim. İzleyiciyi ise heyecanlı, aksiyonu olan, farklı, kendine ait bir dili ve karakterleri olan bir iş bekliyor.”

“Rauf, ailesinin tanıdığı yüzü ile iyi bir baba, öğrencilerinin hayranlık duyduğu bir profesör, perde arkasında ise bambaşka biri…”

Mehmet Özgür, hikayenin dominant karakteri Rauf’a ve projeye dair konuştu; 

Rauf’un çok boyutlu ve oynaması çok keyifli bir karakter olduğunu söyleyen Özgür, hikayeye dair şunları paylaştı; “Rauf, ailesinin tanıdığı yüzü ile iyi bir baba, öğrencilerinin hayranlık duyduğu bir profesör ama gerçekte perde arkasında ise çok sürprizli. Güçlü olduğu kadar karanlık yönleri de olan tehlikeli bir adam aslında.” Rolünün kendisine cazip gelen yönleri içinse şunları söyledi; “Bilinçli şizofreni yaşayan, zeka seviyesi, tecrübeleri çok yüksek ve dominant bir karakter olması. Üzerinde uzun süre çalışmalar yaptığım bilinçli şizofreni, ismini verdiğim oyunculuk metoduna çok denk düşen bir çalışma imkanı veriyor. Hikaye ilerledikçe intikam ile aşk arasında yaşanan süreçte sürpriz farklı açılımlarını ve Rauf’un belki de yeni ve bilinmedik başka yönlerini de göreceğiz.”

İyi bir yapım firması, iyi bir yönetim, sürükleyici bir hikaye ve iyi bir kadro ile ekrana gelmeye hazırlandıklarını belirten başarılı oyuncu, hazırlık ve set süreçlerini ise şöyle aktardı; “Ben ekibe daha sonra katıldım, hazırlanmak için yeterince vaktim oldu. Ekiple bir araya gelip yaptığımız sohbetler, hem yapımcımız hem de senaristimiz olan Murat Can Oğuz ve yönetmenimiz Ender ile konuşmalarımız hazırlık sürecimin çok verimli geçmesine katkı sağladı.”  İzleyiciyi nelerin beklediğine dair ise şunları söyledi; “Keyifle izleyebilecekleri, kendi gerçekleri ile yüzleşecekleri yanı başlarında yaşanan hayatlara şahit olmanın farkındalığını yaşayacakları bir dizi olacak Arak. Şimdiden iyi seyirler diliyorum. Perşembe Show TV’de görüşmek üzere.”

Oyuncu kadrosunda; İlker Kaleli, Öykü Karayel, Tülin Özen, Mehmet Özgür, Yıldıray Şahinler, İlker Kızmaz, Kerem Arslanoğlu, Bedir Bedir, Furkan Kalabalık, Demircan Kaçel, Cem Zeynel Kılıç, Görkem Kasal, Beril Kolcu, Ilgaz Kaya ve Bennu Yıldırımlar gibi birbirinden değerli isimleri buluşturan Arak Perşembe akşamı saat 20.00’de Show TV’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER