Matthew Perry, 54 yaşında hayatını kaybetti

Matthew Perry, 54 yaşında hayatını kaybetti
Getty Images
Ünlü oyuncu Matthew Perry, 54 yaşında hayatını kaybetti.

Los Angeles Times'ın haberine göre Perry, evindeki jakuzide tepki vermez halde bulundu. Kalp krizi geçirdiği düşünülen oyuncunun intihar ettiği ya da aşırı doz aldığı düşünülmüyor.

Oyunculuğa ufak rollerle başlayan Matthew Perry, 1994-2004 arası 10 sezon yayınlanan Friends dizisinde canlandırdığı Chandler Bing karakteriyle büyük bir üne kavuştu. Rolüyle 2002'de Emmy adaylığı kazandı. Studio 60 on the Sunset Strip, Go On, Mr. Sunshine ve The Odd Couple gibi yapımlardaki rolleriyle de bilinen Perry, 2003 ve 2004'te de The West Wing'teki rolüyle Emmy'ye aday oldu.

1997'de geçirdiği bir jet-ski kazasının ardından Vicodin bağımlılığı başlayan oyuncunun uzun süreli bir alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olduğu biliniyordu. Birkaç kez rehabilitasyona yattı ve akciğer iltihaplanması, kolon patlaması, kısa süreli yaşam desteğine alınma, iki hafta komada kalma ve 9 ay kolostomi torbasıyla yaşama ve birkaç mide ameliyatı dahil olmak üzere 2018'de bir dizi tıbbi sorunla mücadele etti.

Matthew Perry, 2021'de ayık olduğunu ve bağımlılıkla olan tedavisine şimdiye kadar 9 milyon $ harcadığını belirtti. Oyuncu, aynı yıl yayınlanan Friends özel bölümünde de yer aldı. Geçtiğimiz sene anı kitabı “Friends, Lovers and the Big Terrible Thing: A Memoir”ı çıkardı ve deneyimlerini de kullanarak başka insanların temiz kalmasına yardım etmeye odaklandı.

Haberin duyulmasının ardından Friends dizisinin resmi hesabı da dahil olmak üzere birçok isimden taziye mesajı geldi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER