Artful Dodger'dan uyarlama yeni dizi 29 Kasım'da başlıyor

Artful Dodger'dan uyarlama yeni dizi 29 Kasım'da başlıyor
Hulu
Oliver Twist romanındaki karakterlerden Artful Dodger'ı merkezine alan yeni dizi "The Artful Dodger" 29 Kasım'da başlıyor.

Disney+'ın Avustralya yapımı olan dizisini ABD'de şirkete bağlı dijital platform Hulu yayınlayacak. Türkiye yayınının Disney+'ta olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Asıl adı Jack Dawkins olan Artful Dodger, gençliğinde yetenekli ve kurnaz bir yankesici olarak tanınıyordu. İhtiyar Fagin tarafından eğitildi, hatta çocuk suçları çetesinin lideri haline geldi ve bir dönem Oliver'ı da yankesiciliğe alıştırmaya çalıştı.

Dizi ise Artful'un yetişkin hayatını konu alacak. Yeteneklerini artık cerrahlık için kullanan Artful'un geçmişi, Fagin'in yeniden ortaya çıkmasıyla ve kendisini suç dünyasına çekmeye çalışmasıyla peşine düşer. Üstelik koloninin ilk kadın cerrahı olmak isteyen bir kadın onun için (en azından kalbi için) daha büyük tehlike arz etmektedir.

Sezonu 8 bölüm sürecek dizinin kadrosunda Thomas Brodie-Sangster (Artful), David Thewlis (Fagin)i Maia Mitchell (Lady Belle Fox), Damon Herriman, Miranda Tapsell ve Tim Minchin yer alıyor. James McNamara, David Maher ve David Taylor imzalı dizinin yapımını Beach Road Pictures ve Sony'ye bağlı Curio Pictures üstlendi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER