30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı gün boyu NTV’de kutlanacak!

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı gün boyu NTV’de kutlanacak!
30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünde birbirinden değerli konuklar ve özel canlı yayınlar, NTV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Osman Girgin’in Dumlupınar Şehitliği’nden sunacağı Büyük Zafer’in 101. Yılı canlı yayınla ekranlara gelirken, Milli Sır Belgeseli ise vatanı zafere taşıyan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ilham veren hikayesini ele alıyor.

Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un kutlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı, her yıl olduğu gibi bu sene de NTV’de gururla anılıyor. Büyük zaferin 101. yıl dönümünde, sabah saatlerinden itibaren NTV ekranlarında özel yayınlarla bayramın coşkusu yaşanıyor.

Osman Girgin’in Dumlupınar Şehitliği’nden sunacağı Büyük Zafer’in 101. Yılı özel yayınında, birbirinden değerli tarihçi akademisyenler Türk milletinin zafere giden yolculuğunu aktaracak. Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ve Dumlupınar Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Dr. Arif Kolay’ın katılacağı canlı yayın saat 09.00’da ekrana gelecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk milletinin vicdanında ve geleceğinde hissettiğim büyük gelişme yeteneği” olarak tanımladığı “Milli Sır” ifadesinden ismini alan, Zafere Götüren Milli Sır belgeseli de 30 Ağustos’ta NTV ekranlarında. Osman Girgin’in hazırladığı, Cumhuriyet hayaliyle yürünen kurtuluş yolunu anlatan belgesel saat 12.00’de.

Büyük Zafer’in 101. Yılı canlı yayını 30 Ağustos 09.00’da, Milli Sır belgeseli 12.00’de NTV’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER