Karanlık Gece, 22 Ağustos'ta KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda!

Karanlık Gece, 22 Ağustos'ta KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda!
Özcan Alper’in, dünya çapındaki festivallerden birçok ödülle dönen dördüncü uzun metraj filmi “Karanlık Gece”, 22 Ağustos Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda izleyiciyle buluşuyor! Başrollerini Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz ve Sibel Kekilli’nin paylaştığı film, Anadolu’da küçük bir köyde toplu bir öfkenin parçası haline gelen İshak’ın vicdanıyla nasıl başa çıktığını ve kolektif sessizliğin şiddetiyle nasıl mücadele ettiğini anlatıyor. Türk Tuborg katkıları ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri biletinial.com’da!
 
Sinemaseverler yaz boyunca her hafta salı akşamılezzetli yiyecek ve içecek alternatifleri eşliğinde, KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda beyazperdenin iddialı filmleriyle buluşmaya devam ediyor.
 
KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda 22 Ağustos 2023 Salı akşamı Özcan Alper’in, senaryosunu Murat Uyurkulak’la birlikte kaleme aldığı ödüllü filmi “Karanlık Gece”nin gösterimi gerçekleşecek. Prömiyerini yaptığı 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanan film, son olaraksa 27. Türkiye Almanya Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu (Berkay Ateş) ve Seyirci Ödülü’nü aldı. Başrollerini Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz ve Sibel Kekilli’nin paylaştığı “Karanlık Gece”, suç ve faillik üzerine çok parçalı bir hikâye anlatıyor. İshak, küçük bir dağ kasabasından çıkmış gezgin bir müzisyendir. 7 yıl önce parçası olduğu bir linç olayı, ölmek üzere olan annesine veda etmek için kasabasına döndüğünde peşini bırakmaz. Çocukluk arkadaşları olan diğer beş faille ve onları destekleyen kasaba halkı ile yüzleşen İshak, üzerine çöken suçluluk duygusuyla mücadele eder. Ancak suç ne kadar büyükse, herkesin elinde kan olduğu için sessizlik o kadar güçlenir.
 
KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg’un katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati ise 21.00 olan gösterimlerin biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.
 
Künye
Tür: Dram, Gerilim, Polisiye
Yönetmen: Özcan Alper
Oyuncular: Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz, Sibel Kekilli
Süre:1s 53dk
Ülke: Türkiye, Fransa, Almanya
Türkçe / 13+, Şiddet/Korku, Olumsuz İçerik

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması 2023 Programı
22 Ağustos Salı          21.00        “Karanlık Gece” (2022)
29 Ağustos Salı          21.00        “Balina” (The Whale) (2022)BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER