Fatih Akın’ın Ren Altını filmi 15 Ağustos'ta KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda!

Fatih Akın’ın Ren Altını filmi 15 Ağustos'ta KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda!
Fatih Akın’ın, ünlü Kürt-Alman gangsta rapçi Giwar Hajabi, nam-ı diğer Xatar’ın hayat hikâyesi üzerinden yeni Almanya’nın bir özetini sinema perdesine taşıyan son filmi “Ren Altını” (Rheingold), 15 Ağustos Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda! 1980’lerde ailesiyle birlikte Irak’tan Almanya’ya göç eden Xatar’ın gettolardan müzik listelerinin zirvesine uzanan yolunu dramatik bir dille anlatan film, yönetmenin kendi tarzını yansıtan sürükleyici bir suç ve müzik macerası… Akın, başrolünü Alman aktör ve müzisyen Emilio Sakraya’nın üstlendiği “Ren Altını” için “Yaptığım en zorlu film” diyor. Türk Tuborg katkıları ve URU organizasyonuyla, İstanbullulara yaz boyunca açıkhavada, çimlerin üstünde film izleme keyfi yaşatan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri biletinial.com’da!
 
KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması yaz boyunca her hafta salı akşamı dünya çapında ses getiren yapımlar lezzetli yiyecek ve içecek alternatifleri eşliğinde İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor.
 
15 Ağustos Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, Fatih Akın’ın “Yaptığım en zorlu film” dediği ve bu zorluğun altından başarıyla kalktığı son filmi “Ren Altını”na (Rheingold) ev sahipliği yapacak. Fatih Akın, Alman gangsta rap’inin muhtemelen en özgün temsilcisi olan ve daha çok sahne adı Xatar ile anılan Giwar Hajabi’nin otobiyografik romanı Ya Hep Ya Hiç’ten sinemaya uyarladığı “Ren Altını”nda, Giwar’ın Irak’taki cehennem gibi bir hapishaneden Almanya’nın müzik sahnesine uzanan yolculuğunu anlatıyor. 1980'lerin ortalarında küçük bir çocukken Irak'tan Almanya'ya gelen Giwar’ın burada küçük bir suçludan büyük bir uyuşturucu satıcısı düzeyine yükselişi pek hızlı olur. Ta ki bir sevkiyat kaybolana kadar… Giwar uyuşturucu çetesine borçlarını temizlemek için devasa bir altın soygunu planlar. Tam da her şey ters giderken müzik tutkusu sayesinde Giwar’ın önünde başka bir kapı açılacaktır. Alman aktör ve müzisyen Emilio Sakraya’nın başrolünde rol aldığı “Ren Altını”nda, usta oyuncu Uğur Yücel de boy gösteriyor.
 
KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg’un katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati ise 21.00 olan gösterimlerin biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.
 
Künye
Tür: Biyografi, Müzik, Dram, Suç
Yönetmen: Fatih Akın
Oyuncular: Emilio Sakraya, Mona Pirzad, Julia Goldberg, Sogol Faghani, Karim Güneş, Doğa Gürer, Samir Jebrelli, Hussein Eliraqui, Arman Kashani, Minú Köchermann
Süre: 2s 18dk
Ülke: Almanya, Hollanda, İtalya
TR Altyazı / 18+, Şiddet/Korku, Olumsuz İçerik

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması 2023 Programı
15 Ağustos Salı          21.00        “Ren Altını” (Rheingold) (2022)
22 Ağustos Salı          21.00        “Karanlık Gece” (2022)
29 Ağustos Salı          21.00        “Balina” (The Whale) (2022)BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER