Prime Video, Wheel of Time dizisinin ikinci sezonunun ilk sahnesini yayınladı!

Prime Video, Wheel of Time dizisinin ikinci sezonunun ilk sahnesini yayınladı!
Prime Video
Prime Video, hayranları için özel bir sürpriz yaparak sevilen dizisi The Wheel of Time’ın ikinci sezonuna ait ilk sahnelerinin birinci sezon final bölümünün sonunda izlenebileceğini duyurdu.

Büyük ölçüde serinin ikinci kitabı olan The Great Hunt’ın temel alındığı ikinci sezonun ön gösterime ilham olan ikinci sezonun açılış sahnesi, hayranların favorisi olan Darkfriend Social’ın bir uyarlaması. 

Yeni sezonun bu ön gösterimi, Robert Jordan'ın çok satan ve destansı romanı The Wheel of Time serisinin orijinal yapısına bir atıf niteliği taşıyor. Amazon Original yapımı olan dizi, her romanın sonuna bir sonraki kitaba ilişkin bir ön yazı koyan Robert Jordan’ın tarzını yansıtıyor.

Yeni sezona kısaca göz atmadan önce , The Wheel of Time’ın birinci sezonu ile ilgili unutulmaması gereken beş şey şunlardır:

  1. Yeniden Doğan Ejder (Dragon Reborn) aramak için çıkan yolculukta, hikaye İki Nehir’de başlar.
  2. Köylüler yolculukları sırasında birbirlerinden ayrılırlar.
  3. Kendisini Yeniden Doğmuş Ejderha (Dragon Reborn) ilan eden biri bulunur, ancak daha sonra kişinin bir düzenbaz olduğu kanıtlanır. 
  4. Grup, Tar Valon’da tekrar bir araya gelir ve Moraine onları Yeniden Doğan Ejder’in (Dragon Reborn) ortaya çıkacağı yere götürür. 
  5. Rand, Yeniden Doğan Ejder (Dragon Reborn) olarak kehaneti yerine getirir ve The Eye of the World'de Karanlık Olan olduğunu düşündüğümüz kişiyle savaşarak mührünü kırar ve yaklaşan daha büyük bir savaşın sinyalini verir.

İkinci sezonu Robert Jordan'ın epik kitap serisinin ikinci kitabı The Great Hunt'ın yanı sıra üçüncü kitap The Dragon Reborn'dan alınan kesitlerle uyarlanan Amazon Original dizisi The Wheel of Time, 1 Eylül’de dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede sadece Prime Video’da yayına girecek. Çek Cumhuriyeti, Fas ve İtalya'da çekilen ikinci sezonda, Rosamund Pike (Gone Girl, I Care a Lot) Moiraine Damodred rolünde, Daniel Henney (Criminal Minds) Lan Mandragoran rolünde, Josha Stradowski (Gran Turismo) Rand al'Thor rolünde, Zoë Robins (Power Rangers Ninja Steel) Nynaeve al'Meara rolünde, Madeleine Madden (Dora and the Lost City of Gold) Egwene al'Vere rolünde, Marcus Rutherford (Obey) Perrin Aybara rolünde, Dónal Finn (Rogue Heroes) Mat Cauthon rolünde ve Ceara Coveney (Young Wallander) Elayne Trakand rolünde yer almaktadır. The Wheel of Time bir Amazon Studios ve Sony Pictures Television ortak yapımıdır.

The Wheel of Time hakkında:

Robert Jordan'ın çok satan fantastik romanlar serisinden uyarlanan dizide, kendi halinde bir çiftçi çocuğu Rand al'Thor (Josha Stradowski, Gran Turismo), dünyayı ya kurtaracak ya da yıkacak tehlikeli bir tarihi figür olan Ejder (The Dragon Reborn) olduğunu öğrenir. Güçlü büyücülerden oluşan bir ordu, onu Karanlık Ejder’den korumak için sahip olduğu güç ve çılgın yönüyle yüzleştirmek zorunda kalır.
  Zaman Çarkı döndükçe Son Savaş yaklaşmaktadır. Rand, Karanlık Ejderi yok ettiğini düşünse de kötülük dünyadan tamamıyla gitmemiştir. İkinci sezonda yeni oluşan ve geçmişten gelen tehditler, İki Nehir’den gelen ama dünyanın dört bir yanına dağılmış olan genç arkadaşların peşindedir. Onları bulan ve rehberlik eden kadın, artık yardım edemediği için başka güç kaynakları bulmaları gerekecektir. Bu gücü, birbirlerinde veya kendi içlerinde; ışıkta veya karanlıkta bulacaklardır…

The Wheel of Time, dizinin ortak ve yönetici prodüktörü Rafe Judkins (Agents of S.H.I.E.L.D., Hemlock Grove) tarafından televizyona uyarlandı. iwot productions (Winter Dragon) adına Larry Mondragon ve Rick Selvage, Radar Pictures adına (Jumanji: Welcome to the Jungle, Winter Dragon) Ted Field, Mike Weber (Jumanji: The Next Level, Beirut), Darren Lemke (Shazam!, Goosebumps, Winter Dragon), Marigo Kehoe (Outlander, The Crown), Justine Juel Gillmer (The Survivor, Halo), Sanaa Hamri (EmpireLovestruck) ve Amanda Kate Shuman (The Blacklist), yönetici prodüktör görevini üstleniyorlar. Rosamund Pike eş yönetici prodüktör, Harriet McDougal, Brandon Sanderson ve Lauren Selig danışman prodüktör olarak görev yapıyor. The Wheel of Time bir Amazon Studios ve Sony Pictures Television ortak yapımıdır. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER