Netflix'in abone sayısı 238 milyonu geçti!

Netflix'in abone sayısı 238 milyonu geçti!
Netflix
Netflix büyümeye devam ediyor.

2023'ün ikinci çeyrek raporunu açıklayan şirketin abone sayısı 5.89 milyon arttı ve beklenenin üstünde bir performans gösterdi. Piyasanın ikinci çeyrek beklentisi yalnızca 1.769 milyon yeni aboneydi. Böylece toplam abone sayısı 238.39 milyona ulaştı.

Şifre paylaşımını azaltmak için çalışmalarını sürdüren ve 'ekstra üyelik' özelliği de getiren Netflix'in reklamlı üyelik planının da abone artışında etkisi olduğu düşünülüyor. Netflix, Mayıs ayında yaptığı açıklamada reklamlı abonelik alan üye sayısının 5 milyonu geçtiğini ve planın olduğu ülkelerde yeni üyelerin %25'inin reklamlı üyelik aldığını belirtmişti. Bu sayının ilk çeyrekten bu yana neredeyse iki katına çıktığını açıkladılar. Ancak toplam üyelik içinde halen ufak bir payı olduğu için Netflix adına materyal olmadığını da eklediler. Netflix, reklamlı plana olan ilgiyi artırmak ve aboneleri diğer üyelik planlarına geçirebilmek adına bazı ülkelerde reklamsız Temel Plan'ı kaldırmaya başladı.

Şirket, toplam gelir olarak 8.2 milyar $ ve faaliyet geliri olarak 1.8 milyar $ bildirirken hisse başı kazancı 2.88 $ oldu. ABD'de devam eden senarist ve oyuncu grevlerinin etkisiyle daha az harcama yapan Netflix'in serbest nakit akımı için yıl sonu hedefi 1.5 milyar $ artarak 5 milyar $'a çıktı. Gelecek çeyrek için üye artışının yine benzer seviyelerde olması hedefleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER