Disney+'ın yerli yapımları yurt dışında platformdan kaldırılıyor

Disney+'ın yerli yapımları yurt dışında platformdan kaldırılıyor
Disney+'ın globaldeki toparlanma süreci bizi de vurmaya başladı.

Platformun dijitalde içerik çıkarmaya başladığının haberini geçen ay duyurmuştuk. Willow, Big Shot ve The Mysterious Benedict Society de dahil olmak üzere birçok orijinal yapım dizi Disney'e bağlı platformlardan Hulu, Disney+ ve Star+'tan kaldırıldı.

İçerikte 1.5 milyar $ tasarruf etme amacıyla yola çıkan Disney'in SEC'ye, yani Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptığı bildirime göre şirket hedefini artırdı. Bildirime göre içeriğe yönelik giderlerde 2. çeyrek sonuna, yani Haziran ayı bitene kadar 400 milyon $ daha kesinti hedefleniyor. Bu da içerik çıkarmada ikinci dalganın geleceği anlamına geliyor.

What's On Disney Plus'ın haberine göre Latin Amerika'da şimdiden bazı yapımları kaldıran Disney'in bu sefer daha az miktarda içerik kaldırması bekleniyor. Ancak görünen o ki ikinci dalgadan yerli yapımlar da etkilendi. Habere göre ABD'de Hulu'nun bu ay sonunda kaldıracağı yapımların arasında yerli Disney+ projeleri de bulunuyor. Ayrıca Fransız dijital platform Canal+ da Disney+'ın Fransa'da hafta sonunda bazı yapımları kaldıracağını gösteriyor, bu da içerik çıkarmanın globale yayılacağını işaret ediyor. Yerli yapımların Türkiye'deki kütüphanede kalıp kalmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Hulu'dan ve uluslararası bölgelerde Disney+'tan bu hafta kaldırılacaklar listesinde yer alan (yerli) içerikler ise şunlar:

Recep İvedik 7
Kral Şakir: Geri Dönüşüm
Ben Gri
Kaçış
Dünyayla Benim Aramda 
Yılbaşı Gecesi
Bursa Bülbülü
Özür Dilerim

Disney+ Türkiye'nin orijinal yapımlara onay verme sürecini askıya aldığı haberi de yakın zaman önce gelmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER