TRT, Kurban Bayramı'na özel içerikler yayınlayacak!

TRT, Kurban Bayramı'na özel içerikler yayınlayacak!
Kurban Bayramı’nda TRT ekranları yine dopdolu olacak. TRT, televizyon ve radyo kanallarındaki özel yayınlarıyla izleyici ve dinleyiciyi bayram coşkusuna ortak edecek.
 
TRT, Kurban Bayramı için hazırladığı özel yayınları televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak.
 
“Bayram Namazı” yayını TRT 1’de
Ankara Akseki Camii’nden canlı yayınlanacak olan “Bayram Namazı” programı 28 Haziran Çarşamba günü saat 05.30’da ortak yayınla TRT 1 ve TRT Türk’te ekranlara gelecek.
 
TRT 1’de ekrana geldiği ilk günden bu yana gönüllerde taht kuran, yayınlandığı tüm bölümlerde adını zirveye yazdıran dizi Gönül Dağı, izleyicilerine bayram coşkusu yaşatacak. Kurban Bayramı’nın ilk günü 28 Haziran Çarşamba günü TRT 1 ekranlarına gelecek olan “Gönül Dağı Kurban 2” ve “Gönül Dağı Kurban” filmleri art arda saat 22.40 ve 23.00’te izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkartacak.
 
TRT 2’den bayrama özel konserler
İzmir Senfoni Orkestrası Şef Kutay Maktay yönetiminde, Türk müziğimizi evrensel boyutta armonilerle harmanlayan Arpanatolia grubu ile 30 Haziran Cumartesi günü saat 19.45’te TRT 2 ekranında aynı sahneyi paylaşacak.
 
Denizli’deki Laodikeia Antik Kenti’nin açılışının kutlandığı “Laodikeia Antik Kenti Batı Tiyatrosu Açılış Konseri”, şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, solistler Dilek Türkan, Derya Türkan ve Serkan Mesut Halili ile 1 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de TRT 2 ekranlarında olacak.
 
Hindistan’ın uzak bir köyünde yaşayan 9 yaşındaki Samay’ın hayatında ilk kez film ile tanışması ve büyülenmesiyle gelişen olayların anlatıldığı Chhello Show ‘’Bir Zamanlar Sinema’’ 1 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30’da TRT 2’de izleyiciyle buluşacak.
 
Yeni içerik ve yeni bölümler TRT Belgesel’de
TRT Belgesel’in merakla beklenen Kurban Bayramı içeriklerinden Anadolu İnsanı belgeseli, Türkiye’nin farklı bölgelerinden derlenen ve her bölümünde birbirinden farklı erdemleri içeren insan hikâyelerini ekranlara taşıyacak. Bu eşsiz güzellikteki coğrafyanın destansı öykülerinin yansıtılacağı belgesel serisinde izleyici, Anadolu insanının çarpıcı hikayesiyle buluşacak. 3 bölümden oluşan belgesel serisinde “Cesaret, Aidiyet ve Sabır” erdemleri anlatılacak. “Anadolu İnsanı” bayramın birinci gününden itibaren saat 20.00’de televizyonda ilk kez TRT Belgesel’de ekrana gelecek.
 
Onlar hem usta dalgıç hem de usta tamirci… Metrelerce derinlikteki tamir ve inşa işlerini onlardan başka kimse yapamaz. “Sualtı Ustaları” belgeseli, dünyanın en zor işlerinden biri olan endüstriyel dalgıçlık mesleğinin zorlu görevlerine şahitlik ediyor. Yeni belgesel, 29 Haziran Çarşamba saat günü 21.00’de izleyici ile buluşacak.
 
TRT Belgesel’in sevilen yapımları Yiyeceğin Serüveni 1 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de, “Doğu'nun Kayıp Silüetleri: Kırgızistan Zardali Halkı” 1 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30’da yeni bölümleriyle TRT Belgesel’de ekranlara gelecek.
 
TRT Haber’den “Bayram Dediğin” programı
TRT Haber, sevilen konukları ile “Bayram Dediğin” programında bayram coşkusunu yaşatacak. Ünlü ses ve film sanatçılarının konuk olduğu “Bayram Dediğin, eski bayramlardan geçmişten günümüze, sanattan sosyal hayata dair konuları bayramın birinci gününden itibaren her gün saat 16.25’te ekranlara taşıyacak.
 
Bayramda TRT Çocuk’ta sinema şöleni
TRT Çocuk, beyaz perdeye damga vuran TRT ortak yapımı animasyon filmlerini Kurban Bayramı’nda ekrana getirecek. Bayramı âdeta bir sinema kuşağına çeviren TRT Çocuk, beyaz perdede büyük başarı yakalayan ve beğeni kazanan “Tay”, “Aslan HÜRKUŞ: Kayıp Elmas”, “Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2” ve “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” filmleri ile bayramın birinci gününden itibaren saat 20.05’te animasyon meraklıları için TRT Çocuk ekranlarında olacak.
 
TRT Müzik’te bayram neşesi
TRT'nin zengin arşivinden derlenen 1970'li, 80'li ve 90'lı yıllarda büyük ilgi gören müzik programları, kısa sohbetler ve sevilen şarkılarla “Arşivden Kurban Bayramı Özel”, bayramın ilk üç günü 19.30’da, son günü 15.45’te TRT Müzik’te olacak. Ayrıca bayramda, nostalji tutkunlarına özel eski konserler 28 Haziran saat 16.00, 29 Haziran saat 23.30 ve 1 Temmuz Cumartesi günü saat 15.15’te izleyici ile buluşacak.  Birbirinden güzel eserlerin icra edildiği bir TRT klasiği "Akşam Sefası" bayram özel bölümleriyle 28 Haziran Çarşamba günü saat 21.15 ve 30 Haziran Cuma günü saat 21.00’de TRT Müzik’te ekranlara gelecek.
 
Mustafa Keser'in özgün yorumunu ekrana taşıyan “Ustadan İstekler”, bayram özel bölümüyle 29 Haziran Perşembe günü 21.15’te, Yavuz Bingöl ve konuğu Hüsnü Şenlendirici’nin yer aldığı “Yavuz Bingöl ile Söz ve Müzik” 30 Haziran Cuma günü saat 23.30’da, Metin Şentürk ve konuklarıyla “Metin Şentürk ile Gönülden Gönüle Bayram Özel” 1 Temmuz Cumartesi günü saat 21.00’de TRT Müzik ekranında olacak.
 
TRT Avaz, “Kazak Sinema Kuşağı”nı izleyiciyle buluşturacak
TRT Avaz, bayram tatili boyunca Kazak sinemasının önemli örneklerini ekrana taşıyacak. “Kazak Sinema Kuşağı” 26 Haziran’dan itibaren her gün saat 23.00’de yeni filmler ile izleyiciyi kucaklayacak. “Derin Kuyu” 28 Haziran Çarşamba günü, “Anneye Giden Yol” 29 Haziran Perşembe günü, “Işığın Muhafızı” 30 Haziran Cuma günü TRT Avaz ekranlarında yer alacak.
 
Ayrıca bütün ömrünü Türk Milletinin istikbaline adamış bir kahraman olan Enver Paşa’nın hayatı, başarıları ve Turan ülküsü yolunda şehadetini anlatan Enver Paşa Belgeseli, 28 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de TRT Avaz’da izleyiciyle buluşacak.
 
Konserden filme bayrama özel içerikler TRT Türk’te
TRT Türk, Kurban Bayramı boyunca saat 14.50’de “Kurban” dizisini ekrana getirecek. Dizi, Kurban Bayramı’nda, Ahmet Bey'in iki oğlu, gelinleri ve torununun yaşadığı evdeki olayları konu alıyor. TRT 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı’nın kahramanları “Gönül Dağı Kurban” filmi ile 28 Haziran Çarşamba günü saat 20.00 ve “Gönül Dağı Kurban 2” ile 29 Haziran Perşembe günü saat 20.00’de TRT Türk ekranlarında izleyici ile buluşacak.
 
TRT Türk’ün sevilen programı “İstanbul Saati”, Kurban Bayramı özel bölümü ile 1 Temmuz Cumartesi günü saat 18.00’de TRT Türk’te ekrana gelecek.
 
TRT Türk, sevilen isimlerin özel konserlerini de ekranlara getirecek. Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur ve Özcan Deniz'in sesinden birbirinden güzel parçalar Nostalji Konserleri'nde 1 Temmuz Cumartesi günü saat 22.00’den itibaren TRT Türk’te olacak.
 
TRT Kurdi, bayram eğlencesine davet ediyor
TRT Kurdi, bayramda özel programlarını izleyici ile buluşturacak. Aydın Aydın’ın neşeli sunumuyla ekrana gelen “Alkış” programı bayram özel formatıyla izleyenleri eğlendirecek. Alkış Bayram Özel 28 Haziran Çarşamba günü 20.00’de, Fars kökenli müzik grubu Rastak Konseri 29 Haziran Perşembe günü saat 21.30’da, farklı seslerin konuk olduğu “Akustik Kurdi Bayram Özel” 30 Haziran Cuma günü saat 22.00’de TRT Kurdi’de ekranlara gelecek.
 
TRT Radyoları’ndan birbirinden özel programlar
TRT Radyoları bu bayramda da dinleyicilerinin ilgi, istek ve ihtiyaçlarına dönük özel yayınlar gerçekleştirecek. Tematik müzik kanallarında yer verilecek müzik listeleri çoğunlukla bayram temalı müziklerden oluşturulacak. Dinleyicilerin farklı iletişim yollarından ulaşarak bulunacakları müzik istekleri ve bayram mesajları dinleyicilerle paylaşılacak.
 
“Bayramınız Kutlu Olsun” temalı kutlama spotları ve trafik kazalarına karşı uyarı spotları sık sık yayınlanacak.
 
TRT Bölge Radyoları da ilgili illerdeki bayram gelenekleri, kutlamaları ve bayram boyunca alınan önlemlerle ilgili bölgesel içerikleri dinleyiciyle paylaşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER