Karga Seven Pictures el değiştirdi!

Karga Seven Pictures el değiştirdi!
Türkiye'nin önde gelen yapım şirketlerinden Karga Seven Pictures el değiştirdi.

Deadline'ın özel haberine göre Peter Chernin'in başında olduğu North Road Company, aynı zamanda şirketin ilk büyük uluslararası alımı da olan satışı tamamladı. Satışın finansal detayları açıklanmadı.

İstanbul ve Los Angeles merkezli Karga Seven'in izleyiciyle buluşturduğu yapımların arasında Rise of Empires: Ottoman, Pera Palas'ta Gece Yarısı, Hekimoğlu ve Her Yerde Sen gibi diziler de yer alıyor. Şirket, 2015'te Red Arrow'dan çoğunluk yatırımı almış ve Ocak 2017'de İstanbul’da kurulan yeni ofisi “Karga Seven Türkiye” adı altında faaliyete geçmişti.

Geçtiğimiz sene Red Arrow'un ABD'deki varlıklarını yaklaşık 200 milyon $ karşılığı alan North Road, ayrı bir anlaşmayla Karga Seven'i de kendisine bağladı. Şirketin kurucuları Sarah Wetherbee, Emre Şahin ve Kelly McPherson, satış sonrası da şirkette kalmaya devam edecekler. Wetherbee ve Şahin, Global CEO olarak görev alırken McPherson ise İngilizce dilindeki içeriklerinden sorumlu olacak. Şahin ve Wetherbee, North Road'un başkanı Jan Frouman'a rapor verecek. Ömer Müjdat Özgüner ise Türkiye CEO'su olarak atandı.

Film ve TV yapımlarına giriş yapmadan önce ABD'de olgusal içerik üzerine iş yapan Karga Seven'in gelecek yapımları arasında Netflix'te yayınlanacak, Fas merkezli bir belgesel-drama ve Hulu'da ekrana gelmesi için hazırlanan, zihin kontrolü konulu bir drama da bulunuyor.

Anlaşma sonrası Deadline'a konuşan Emre Şahin, "Hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda üretim yapanlar olarak tutkumuz, her zaman iki dünya arasında köprü kurmanın yollarını bulmak olmuştur. İlgimizi çeken hikaye türlerinden, taze bir bakış açısıyla yeni bölgesel yetenekler keşfetmeye, bölgede küresel bir yaratıcı merkez oluşturmaya kadar Türkiye'de inanılmaz bir potansiyel var ve her zaman da oldu. North Road ekibine katılmaktan ve Peter, Jan ve onların etkileyici grubuyla çalışmaktan dolayı daha mutlu olamazdık. Vizyonu anında fark ettiler ve bu ortaklığın potansiyelini gördüler. Onların desteği ve küresel uzmanlığıyla, bir sonraki bölüme birlikte atılmak için çok heyecanlıyız," dedi. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER