Netflix, Güney Kore'de içeriğe 2.5 milyar dolar harcamayı planlıyor

Netflix, Güney Kore'de içeriğe 2.5 milyar dolar harcamayı planlıyor
Netflix
Netflix, Güney Kore'ye ağırlık vermeye devam ediyor. 

Şirket, Kore yapımlarına gelecek 4 yıl içinde 2,5 milyar dolar yatırım yapılacağını açıkladı. Ülkeye 2016'da "Okja" filmiyle giren Netflix, böylece şimdiye kadar yapılan yatırımın iki katını önümüzdeki dört yıl içinde gerçekleştirmiş olacak.

ABD'yi ziyaret eden Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol'la görüşen Netflix CEO'su Ted Sarandos, yaptığı açıklamada Güney Kore yapımı dizi, film ve programlara destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. Squid Game ve The Glory gibi dizilerin başarısına da dikkat çeken Sarandos, Güney Kore pazarının başarısının devam edeceğine güvendiklerini, yatırımlarının Kore ve Kore'nin yaratıcı ekosistemiyle olan uzun vadeli ortaklıklarını güçlendireceğini belirtti.

Yoon ise Sarandos'la olan görüşmesini çok anlamlı olarak nitelendirdi ve "Yeni yatırım Güney Kore içerik endüstrisi, üreticileri ve Netflix için harika bir fırsat. Netflix'in fevkalade yatırım kararından çok memnunuz," diye ekledi.

Netflix geçtiğimiz yıl 29 Kore draması yayınladı ve bunların 6'sı Asya-Pasifik bölgesinde en çok izlenen 10 yapımın arasına girdi.


 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER