A Small Light ve SILO dizileri dünya prömiyerlerini CANNESERIES'de gerçekleştirdi

A Small Light ve SILO dizileri dünya prömiyerlerini CANNESERIES'de gerçekleştirdi
Apple TV+
Cannes Uluslararası Dizi Festivali ya da bilinen adıyla CANNESERIES, bu yıl 14-19 Nisan tarihleri düzenleniyor. 6. sezonuyla katılımcılarla buluşan festival, dünya prömiyerlerine ev sahipliği yapmaya da devam ediyor.

Festivalin ilk gününde Apple TV+'ın yeni dizisi Silo'nun ilk bölümü yarışma dışı bölümde gösterildi ve festivalin açılışını yapmış oldu. Dizi, 5 Mayıs'ta ise platformda izleyiciyle buluşacak.

Hugh Howey'in kaleme aldığı distopik roman serisi Wool'dan uyarlanan Silo'nun başrolünde Rebecca Ferguson yer alırken ona Tim Robbins, Rashida Jones, David Oyelowo, Common, Harriet Walter, Avi Nash ve Chinaza Uche eşlik ediyor. 

Parçalanmış ve toksik bir gelecekte geçen hikâyede toplum, yer altındaki yüzlerce kat derinliğinde dev bir siloda yaşayan bir hayat kurmuştur. Kadınlar ve erkekler, binlerce kişi onları koruduklarına inandıkları katı kurallara tabidir. Tartışılmaması gereken şeyler vardır. Dışarı çıkmak gibi. Ferguson'un canlandıracağı Juliette, bağımsız ve çalışan bir mühendis olarak ekrana gelecek.

Diziyi Apple için Masters of the Air dizisini de hazırlayan Graham Yost (Justified) kaleme aldı. Yine Apple'ın dizilerinden Defending Jacob'da da çalışan Morten Tyldum bölümleri yönetti. Yapımını AMC Studios üstlendi.
National Geographic

Festival ikinci gününde National Geographic’in 1 Mayıs'ta başlayacak olan yeni drama dizisi A Small Light'ın ilk bölümü festivalde izleyiciyle buluştu.

Dizi, Nazi işgali sırasında Anne Frank ve ailesi dahil 8 kişiyi iki yıl boyunca kocasıyla birlikte saklayan Miep Gies’in hikayesini anlatıyor. Miep, Anne’ın günlüğünü bulan ve Otto’nun daha sonra dünyayla paylaşabilmesi için sağlayan kişi olmuştu.

8 bölümlük mini dizide Bel Powley, Liev Schreiber, Joe Cole, Amira Casar, Billie Boullet ve Ashley Brooke rol alıyor. Joan Rater ve Tony Phelan imzalı A Small Light'ın yapımını Keshet Studios üstlendi.
Festivalin 3. gününde ise yarışma dizilerinin ilk gösterimleri Carthago (İsrail), Childhood Dreams (Hollanda) ve Dead Ringers'la (ABD) başladı.

Prime Video'nun yeni draması Dead Ringers, 21 Nisan'da platformda başlayacak. David Cronenberg imzalı psikolojik gerilim dizisinin başrolünde yer alan Rachel Weisz, Elliot ve Beverly Mantle adlı iki karakteri canlandırıyor. 

Dizinin başrolündeki ikiz kardeşler, uyuşturucular ve sevgililerin yanı sıra modası geçmiş uygulamaları sorgulamak ve kadınların sağlığını öne çıkarmak için tıp etiğinin sınırlarını zorlamak pahasına ne gerekiyorsa ödün vermeden yapma arzusunu da paylaşıyorlar. Sezon 6 bölümden oluşuyor.

Emmy adayı senarist ve oyun yazarı Alice Birch’ün yazdığı dizide Britne Oldford, Poppy Liu, Tom Michael Chernus, Jennifer Ehle ve Emily Meade de rol alıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER