HBO, Game of Thrones için yeni bir uzantı dizi planlıyor

HBO, Game of Thrones için yeni bir uzantı dizi planlıyor
HBO, Game of Thrones evrenini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Variety'nin haberine kanal, yeni bir uzantı dizi daha planlıyor.

Ayıca HBO'nun diziden önce diziye yol yapan bir film projesine onay verme ihtimali de bulunuyor. Ancak projenin henüz çok başında olunduğu için kesinleşmiş bir durum yok. Uzantı dizi için henüz bir senaristle anlaşılmış da değil ve arayışa başlanmış durumda.

Dizinin hikâyesi, Fatih Aegon'un ve kız kardeşlerinin/eşlerinin, orduları ve üç ejderhalarıyla birlikte Dorne hariç Westeros'taki yedi krallığın altısını işgal etmesini konu alıyor. Böylece Westeros'un ilk kralı olan Aegon I, Demir Taht'a oturan ilk kral da oldu ve Targaryen Hanedanlığı'nı kurdu. Fatih Aegon'u konu alan hikâye, Game of Thrones'ta olanlardan 300 yıl kadar öncesinde geçiyor.

George R.R. Martin'in kaleme aldığı roman serisinden uyarlanarak hazırlanan Game of Thrones'un ilk uzantı dizisi House of the Dragon, geçtiğimiz yıl HBO'da izleyiciyle buluştu. İlk bölümün ardından 2. sezon onayını da aldı. Dizinin 2. sezonunun 2024 içinde ekranla buluşması bekleniyor. HBO, Game of Thrones evreninde geçen başka uzantı projelerin hazırlıklarına da devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER