Netflix'in Danimarka yapımı yeni suç dizisi The Nurse 27 Nisan'da başlıyor!

Netflix'in Danimarka yapımı yeni suç dizisi The Nurse 27 Nisan'da başlıyor!
Netflix'in Danimarka yapımı suç gerilim dizisi The Nurse 27 Nisan'da başlıyor.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi, Nykobing Falster Hastanesi’ndeki görevinde dört hastayı öldürmeye teşebbüsten hüküm giyen Danimarkalı hemşireyi konu alıyor. SAM Productions’ın yapımını üstlendiği The Nurse'ün bölümlerini Kasper Barfoed (The Chestnut Man, Those Who Kill) yönetti ve senaryosunu Dorte Warnøe Høgh (When the Dust Settles) ve Kasper Barfoed kaleme aldı.

Kristian Corfixen’in Ekim ayında yayımlanan kitabı "The Nurse: The True Story Behind One of Scandinavia’s Most Notorious Criminal Trials"tan uyarlanarak hazırlandı. Başrollerde Josephine Park ve Fanny Louise Bernth yer alıyor.

Danimarka polisi Mart 2015’te bir sabah, Nykøbing Falster Hastanesi’ndeki bir hemşireden meslektaşı Christina Aistrup Hansen’in hastaları kasten öldürdüğünden şüphelendiğini ve tekrar olmasından korktuğunu söylediği bir telefon aldı. Çok geçmeden Danimarka hukuk tarihinde benzeri görülmemiş bir cinayet davası açıldı.

Hastanedeki bazı çalışanlar da hemşirenin hastaları zehirlediğinden şüphelendiklerini itiraf etti. Peki neden daha önce kimse öne çıkmadı? İddia edilen kurbanların cesetleri yakıldığına göre kanıtlar nerede? Nihayetinde Christina Aistrup Hansen dört cinayete teşebbüs suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ama hikâye burada bitmedi...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER