Inter Medya'nın temsil ettiği mini diziler dünya pazarında ilgi görmeye devam ediyor

Inter Medya'nın temsil ettiği mini diziler dünya pazarında ilgi görmeye devam ediyor
Türkiye'nin önde gelen dağıtım şirketi Inter Medya'nın temsil ettiği mini diziler, dünya pazarında yayılmaya devam ediyor.

8'er bölümden iki sezon süren Çıplak (Naked) dizisi Brezilya'da Globoplay'e lisanslanmıştı ve platformdaki en çok izlenen yapımlardan birisi oldu. Dijital platform Monomax'le bir paket anlaşması yapan şirket; Çıplak, Yarım Kalan Aşklar (Interrupted) ve Leke (Tainted Love) dizilerini dizilerini Tayland'a lisansladı.

Inter Medya'nın CEO'su ve kurucusu Can Okan, Latin Amerika ve Asya'nın ardından şirketin yeni hedefinin ABD ve Avrupa'daki dijital platformlar olduğunu söyleyerek ekledi: "Özellikle Türk dizilerini genellikle lisanslamadığımız bölgelerde Yeni Nesil Türk Dizileri'nin başarısına şahit olmak umut verici. Bu mini dizilerin ABD, Batı Avrupa ve İskandinav ülkeleri gibi yeni pazarlara girmemizi sağlayacağına inanıyoruz."

Inter Medya, 16-22 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Film Pazarı'na farklı türlerin yer aldığı, mini dizilerden oluşan geniş seçkisiyle katıldı. Ayrıca AFP 2023'te iş ortaklarına büyük uzun metrajlı film kataloğunu da tanıttı. Inter Medya'nın korku/gerilim ve drama filmlerine alıcılardan büyük ilgi gösterilirken, şirket yetkilileri çok sayıda uzun metrajlı film paketini lisanslamak için anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Şirket, 17-24 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Series Mania'nın ardından 17-19 Nisan 2023 tarihleri arasında Cannes'da yapılacak MIPTV'ye de katılacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER