Netflix'in Norveç yapımı yeni dizisi War Sailor, 5 Nisan'da başlıyor!

Netflix'in Norveç yapımı yeni dizisi War Sailor, 5 Nisan'da başlıyor!
Netflix'in Norveç yapımı yeni dizisi War Sailor 5 Nisan'da başlıyor.

2022'de vizyona giren "Krigsseileren" adlı filmin mini dizi uyarlaması olan War Sailor, yeni ve daha önce hiç görülmemiş görüntüler de içeriyor. 3 bölümlük dizinin başrollerinde Kristoffer Joner, Pal Sverre Hagen ve Ine Marie Wilmann yer alıyor. Gunnar Vikene imzalı War Sailor, II. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında Norveçli tüccar denizciler ve ailelerinin gerçek hikayelerine dayanıyor.

Alfred Garnes, üçüncü çocuğu yeni doğmuş olan işçi sınıfından bir denizcidir. Çocukluk arkadaşı Sigbjørn Kvalen (Wally) ile birlikte Atlas Okyanusu'nun ortasında bir kargo gemisinde çalışırken 2. Dünya Savaşı patlak verir. Silahsız siviller olarak, kendilerini bir anda katılmayı hiç istemedikleri bir savaşın ön saflarında bulurlar. İki adam, Alman denizaltılarının değerli gemilerine her an saldırabileceği korkusuyla, bir şiddet sarmalının içinde ölüm kalım mücadelesi verir. Savaşın ortasında kalan bu denizcilerin tek bir hedefi vardır: Hayatta kalıp eve dönebilmek.

Bu sırada Alfred'in eşi Cecilia, Alfred'i bir daha görüp görmeyeceğini bilmeden üç çocuğunu tek başına yetiştirmekte ve Bergen'de savaşın beraberinde getirdiği zorluklarla mücadele etmektedir. İngiliz jet uçakları, Bergen'deki Alman denizaltı sığınağını bombalamak isterken Laksevåg'daki ilkokulu ve Nøstet'deki evleri vurunca yüzlerce sivil ölür. Bu haberi Kanada'dayken alan Alfred ve Wally, döndüklerinde evlerini ve sevdiklerini yerinde bulamayacaklarını düşünerek endişeye kapılır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER