James Gunn'ın DC Comics planları belli olmaya başladı

James Gunn'ın DC Comics planları belli olmaya başladı
James Gunn'ın DC Comics planları belli olmaya başladı.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru DC Studios'un başına James Gunn ve Peter Gunn'ın geçmesi keskin kararları da beraberinde getirmişti. Wonder Woman 3'ten ve Henry Cavill'li Superman'den vazgeçen Gunn'ın DC evrenini sıfırdan inşa etmeye başlayacağı konuşuluyordu. Gunn'ın vizyonu bugün yapılan sunumla ilk kez duyuruldu.

Buna göre "Chapter One" olarak adlandırılan kısımda 10 yeni TV ve film projesi yer alıyor.

Filmler:
“Superman: Legacy”
11 Temmuz 2025'te vizyona girecek ve bir orijin hikayesi olmayacak. James Gunn senaryoyu kaleme alıyor. Kriptonlu ve insani tarafını dengelemeye çalışan Superman'in ekrana geleceği proje, bir prequel özelliğini taşıyacak ve DCU'yu başlatan asıl film olacak. Başrol şimdilik belli değil.

“The Authority”
Dünyayı kurtarma konusunda ideal olmayan yaklaşımlara sahip süper kahramanları konu alacak.

“The Brave and the Bold”
Robert Pattinson'lı Batman'dan farklı olarak yeni bir Batman filmi gelecek. 1997'deki Batman and Robin'den sonra Robin bir kez daha sinema ekranlarında olacak. Bruce Wayne'in 8-10 yaşlarına kadar varlığından haberinin olmadığı biyolojik oğlu Damian Wayne, yeni Robin olarak yer alacak.

“Supergirl: Woman of Tomorrow”
2021-2022 aralığında piyasaya çıkan çizgi roman Woman of Tomorrow'dan uyarlanıyor. Bebekken dünyaya gönderilen Superman'in aksine 14 yaşındayken sevdiği herkesin ölümüne tanık olan Supergirl ekrana gelecek.

“Swamp Thing”
Tek sezonda kalan bir HBO Max dizisi de olan Swamp Thing'in hikayesi ve karakterleri şimdi de film olarak izleyiciyle buluşacak. Korku hikâyesi olacak.

Diziler:
“Creature Commandos”
1980'de tanıtılan The Creature Commando karakterlerinden Frankestein'in canavarı; kurtadam, vampir ve gorgon ile iş birliği yaparak II. Dünya Savaşı döneminde Nazilerle savaşıyor. Gunn ve Safran'ın birlikte kaleme aldığı dizide ekip üyeleri olarak The Suicide Squad'dan Weasel ve Rick Flag'in babası Rick Flag Sr. da yer alıyor.

“Waller”
Viola Davis'in DC Comics filmlerinde ve dizilerinde canlandırdığı Amanda Waller karakterini merkezine alan yeni bir dizi gelecek. HBO Max'te ekrana gelmesi planlanan dizide de Davis rol alacak.

James Gunn’ın önceliği yeni Superman filminde olduğu için Peacemaker'ın 2. sezonu şimdilik beklemeye alındı. Team Peacemaker, onun yerine Waller'da görünecek. Waller ve Creature Commandos, Superman: Legacy’den önce yayınlanacak.

“Lanterns”
Uzun süredir yapım aşamasında olan ve türlü değişikliklere uğrayan Green Lantern dizisi de seçkide. Yeni dizide yer alan Hal Jordan ve John Stewart, DCU'da anlatılan ana hikayeye götüren bir gizemi araştıracaklar.

“Paradise Lost”
Diana, yani Wonder Woman'ın doğumundan önceki dönemde geçecek ve Themyscira'ı; adadaki kadınlar birliğinin nasıl oluştuğunu konu alacak.

“Booster Gold”
Komedi özelliğindeki dizide gelecekteki teknolojiyle günümüze gelen Mike Carter'ın bir süper kahraman gibi davranması anlatılacak. 25. yüzyılda yaşayan ve ismi lekelenmiş bir futbolcu olan Mike, Metropolis Space Museum'daki zaman makinesini kullanacak.

DCU'da ana evren hikayesinden ayrı olarak "Elseworlds" adı altında kendi evreninde geçen filmler de olacak. Bunların arasında yer alan Robert Pattinson'lu Batman filmi "The Batman Part II"nin vizyonu 3 Ekim 2025 olarak duyuruldu. Joker: Folie à Deux ise 2024'te vizyonda.

Gunn ve Safran, yaptıkları açıklamalarda Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller ve Zachary Levi'nin rollerini gelecekte tekrar etmelerine açık olduklarını belirttiler. Yani psikolojik destek alma yolunda ilerlediği söylenen Ezra Miller için de kapı tamamen kapanmış değil ve The Flash filmi halen vizyon yolunda ilerliyor. The CW'da ekrana gelen DC Comics dizisi Superman & Lois'in 1-2 sezon daha süreceğini düşünüyorlar. Yeni dizi Gotham Knights'ın geleceği hakkında ise yorum yapmadılar.

Son dönemde Pfizer karşıtı görüşü nedeniyle eleştirilen Levi hakkında da konuşan Gunn, bir oyuncunun görüşüne katılmadığı için planlarını tamamen değiştiremeyeceğini de ekledi. Ayrıca bundan böyle aynı oyuncular yeni DCU'nun filmlerinde, dizilerinde ya da animasyonlarında aynı karaktere hayat veren isimler olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER