Netflix'in abone sayısı 230 milyonu geçti!

Netflix'in abone sayısı 230 milyonu geçti!
2022'nin dördüncü çeyrek raporunu açıklayan Netflix'ten güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz çeyreği 2.41 milyon abone ekleyerek 223.1 milyon aboneyle tamamlayan Netflix, son çeyrekte 7.66 milyon abone daha kazandı. Böylece 2022 yılını 230.75 milyon aboneyle kapattı. Piyasa beklentisi ise 4.5 milyon abone artışı ve 227.59 milyona ulaşması yönündeydi.

2022 bitmeden bazı ülkelerde reklamlı paket uygulaması başlatan Netflix'in beklentileri aşmasında son birkaç ayda yayınladığı Wednesday, Glass Onion: A Knives Out Mystery, Purple Hearts, Monster: The Jeffrey Dahmer Story, The Adam Project ve Harry & Meghan gibi çok izlenen yapımların da payı bulunuyor.

Netflix, üçüncü çeyrek raporunu açıkladığında odak noktasını aboneden gelire çevireceğini ve 2023'le birlikte abone artışında tahmin yapmayacağını belirtmişti. Netflix'in 4. çeyrekteki geliri 7.85 milyar $'a karşılık hisse başı kazanç 12 cent olarak bildirildi. Piyasaya beklentisinde geliri tutturan Netflix, 45 centlik beklentinin altında kaldı. Kendi beklentisi ise 36 cent şeklindeydi ve yaptığı açıklamada sebeplerden birisinin doların Euro karşısında değer kaybetmesi olduğunu söyledi. 2023'ün ilk çeyreği için tahmini ise 8.2 milyar $ gelire karşılık 2.82 $ hisse başı kazanç şeklinde.

Netflix'ten gelen bir diğer önemli açıklama ise yönetim kadrosu konusunda. Şirketin ortak kurucusu Reed Hastings, eş-CEO görevini bırakıyor. Hastings, bundan böyle yürütme kurulu başkanı olarak devam edecek. Şirkette operasyon direktörü pozisyonunda yer alan Greg Peters, yeni eş-CEO olarak Ted Sarandos'a katıldı. Global TV'den sorumlu olan Bela Bajaria, Sarandos'un CEO göreviyle birlikte devam ettirdiği baş içerik sorumlusu pozisyonuna geldi. Scott Stuber ise film bölümünün başına geçti.

Netflix, açıklamasında şifre paylaşımını azaltmak ya da engellemek üzere çalışmalarını devam ettirdiğini de belirtti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER